• A-
  • A
  • A+
среда, 20 јуни 2018, 

Бугарка се удави при обид да го собори Гинисовиот рекорд во нуркање

Бугарка се удави при обид да го собори Гинисовиот рекорд во нуркање

Солун, 25 септември 2017 (МИА) - Теодора Балабанова од Бугарија го загуби животот на Халкидики, во својот обид да го собори Гинисовиот рекорд во нуркање.

Како што пренесуваат бугарските медиуми, немилиот настан се случил близу Порто Карас. Средовечната се удавила додека нуркала заедно со нејзиниот 47-годишен сопруг, кој е префрлен со хеликоптер во болница во Солун.

По онесвестувањето, жртвата потонала на 60 метри длабочина.

Балабанова и нејзиниот сопруг имале пливачка школа. си/сп/09:35

###Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...