• A-
  • A
  • A+
вторник, 22 мај 2018, 

„А а а а многу добра песна“ нов хит на Ајтунс

„А а а а многу добра песна“ нов хит на Ајтунс

Њујорк, 18 август 2017 (МИА) - Делото насловено „А а а а многу добра песна“ станува се попопуларно меѓу корисниците на Ајтунс, а она што го разликува од останатите е тоа што се работи за десет минути целосна тишина.

Станува збор за замисла на Самир Мезрахи, која на овој начин сакал да го реши „проблемот“ што го имал секогаш кога ќе го вклучи својот Ајфон на автомобилскиот стерео уред.

Имено, Ајфонот ги емитува песните по абецеден ред и секогаш почнува со истата песна. Со изумот на Мезрахи, кога тој ќе го вклучи Ајфонот, има време од десет минути да ги подреди песните не плеј листата по саканиот редослед. 

„Хитот“ на Мезрахи се проби на 79-то место на листата на Ајтунс, оставајќи ги зад себе песните на Кендрик Ламар, Кеша, Селена Гомез и многу други познати пејачи. 

„А а а а многу добра песна“  може да се преземе од Ајтунс за 99 центи. сп/15:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Барак и Мишел Обама ќе бидат продуценти на „Нетфликс“

Поранешниот претседател на САД, Барак Обама, и нег...

На „Ибеј“ се продаваат подароци од кралската свадба

Десет торбички со подароци кои се делеле на венчав...

Вечниот ерген Хју Грант се жени на 57 години

Актерот Хју Грант, кого го сметаа за еден од вечни...

Џенет Џексон ја поздрави кампањата #MeToo

На говорот по повод добивањето на Наградата за муз...

Британија не му издава виза на Роман Абрамович

Сопственикот на англискиот фудбалски клуб Челзи, р...