• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Џез вечери во Ресен

Џез вечери во Ресен

Ресен, 14 август 2018 (МИА) - Ресен од денеска до четврток ќе биде домаќин на манифестацијата „Џез вечери“, која трета година се одржува на градскиот плоштад „Цар Самоил“.

Настанот е во организација на Домот на културата „Драги Тозија“.

Skopje jazzinc се на програмата вечер, а утре настапуваат Александар Петров и Transmision project. Последната вечер е резервирана за Sethstat и Мирко Попов. сс/мч/07:38

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ