• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

Театарот за деца и младинци награден на фестивалот во Пустец

Театарот за деца и младинци награден на фестивалот во Пустец

Скопје, 1 август 2017 (МИА) - Н.У. Театар за деца и младинци од Скопје со претставата „Гига Мега Бајка" ја доби наградата за колективна актерска игра на 10. јубилејно издание на фестивалот „Македонско кутурно лето" во Пустец, Албанија.

Претставата „Гига Мега Бајка" е во режија на Хана Миленковска, а во неа играат актерите Бојан Кирковски, Симона Спировска, Мартин Јорданоски и Мики Анцевски.

Десеттото јубилејно издание на фестивалот „Македонско културно лето“ во Пустец, Албанија се одржа од 26 ти до 31 ви јули. вг/20:10

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ