• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Милевски: Поразот боли, но задоволен сум од прикажаното

Милевски: Поразот боли, но задоволен сум од прикажаното

Скопје, 23 март 2018 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година, Боби ... повеќе...

 
Младинците несреќно поразени од Русија

Младинците несреќно поразени од Русија

Скопје, 23 март 2018 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го претрпе и четврти... повеќе...

Работнички казнет со 135.000, а МЗТ со 95.000 денари за прекинот во „Градски парк“

Работнички казнет со 135.000, а МЗТ со 95.000 денари за прекинот во „Градски парк“

Скопје, 23 март 2018 (МИА) - Македонската кошаркарска федерација (МКФ) поради прекинот на натпреваро... повеќе...

Ангеловски пред Финска: Да ја продолжиме серијата натпревари без пораз

Ангеловски пред Финска: Да ја продолжиме серијата натпревари без пораз

Белек, 23 март 2018 (МИА) - Селекторот на фудбалската репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски ... повеќе...

Несторовски: Да ја продолжиме позитивната серија

Несторовски: Да ја продолжиме позитивната серија

Скопје, 22 март 2018 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец Илија Несторовски очекува победа... повеќе...

Почнува продажбата на билети за СЕХА Ф4 турнирот

Почнува продажбата на билети за СЕХА Ф4 турнирот

Скопје, 22 март 2018 (МИА) - Од денеска почнува продажбата на блок билети за СЕХА Ф4 турнирот што ќе... повеќе...

Квалификации за ЕП 2018: Македонија со победа против Фарски Острови

Квалификации за ЕП 2018: Македонија со победа против Фарски Острови

Торшавн, 21 март 2018 (МИА) - Женската ракометна репрезентација на Македонија го забележа првиот три... повеќе...

У17: Македонија убедливо поразена од Ирска

У17: Македонија убедливо поразена од Ирска

Варшава, 21 март 2018 (МИА) - Фудбалската репрезентација на Македонија за играчи до 17 години беше у... повеќе...

Станојковиќ: Имавме 16 шута кон голот, но не успеавме да погодиме

Станојковиќ: Имавме 16 шута кон голот, но не успеавме да погодиме

Скопје, 21 март 2018 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 19 години, Вуј... повеќе...

У19: Македонија загуби од Летонија на стартот на квалификациите за ЕП 2018

У19: Македонија загуби од Летонија на стартот на квалификациите за ЕП 2018

Скопје, 21 март 2018 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација до 19 години доживеа пораз од Л... повеќе...

ФК Работнички во друштво со европската фудбалска елита

ФК Работнички во друштво со европската фудбалска елита

Скопје, 21 март 2018 (МИА) - Фудбалскиот клуб Работнички продолжува со интензивната комуникација и б... повеќе...

Синовец: Сигурен сум дека ќе го одбраниме трофејот

Синовец: Сигурен сум дека ќе го одбраниме трофејот

Скопје, 21 март 2018 (МИА) – Повратникот во МЗТ Скопје Аеродром, Стефан Синовец попладне од 18 часот... повеќе...

Македонија носител на жрепката за ракометното ЕП 2020

Македонија носител на жрепката за ракометното ЕП 2020

Скопје, 21 март 2018 (МИА) – На извлекувањето на квалификациските групи за Европското првенство 2020... повеќе...

ФФМ ќе поведе дисциплинска постапка против Вардар

ФФМ ќе поведе дисциплинска постапка против Вардар

Скопје, 20 март 2018 (МИА) - Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ќе поведе дисциплинска поста... повеќе...

Хуан Фелипе заминува од Вардар

Хуан Фелипе заминува од Вардар

Скопје, 20 март 2018 (МИА) - Најдобриот фудбалер на Вардар, Бразилецот Хуан Фелипе, се поизвесно е д... повеќе...

Кошаркарите на МЗТ парично казнети, тренерот Лукајиќ ја има поддршката од управата

Кошаркарите на МЗТ парично казнети, тренерот Лукајиќ ја има поддршката од управата

Скопје, 20 март 2018 (МИА) – Управата на МЗТ Скопје Аеродром одлучи да ги казните играчите и тренери... повеќе...

Раул го објави списокот на играчи за ЕХФ неделата

Раул го објави списокот на играчи за ЕХФ неделата

Скопје, 20 март 2018 (МИА) - Селекторот на македонската ракометна репрезентација Раул Гонзалез денес... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...