• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Милевски: Додека сум селектор секогаш ќе ги бранам националните интереси

Милевски: Додека сум селектор секогаш ќе ги бранам националните интереси

Скопје, 27 март 2018 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година Благој... повеќе...

 
За три дена поместена 25. рунда од ПМФЛ

За три дена поместена 25. рунда од ПМФЛ

Скопје, 27 март 2018 (МИА) – Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) денеска соопшти дека 25.коло... повеќе...

Џенова освен Пандев го сака и Мирко Ивановски

Џенова освен Пандев го сака и Мирко Ивановски

Џенова, 26 март 2018 (МИА) - За македонскиот интернационалец Мирко Ивановски сериозен интерес пројав... повеќе...

Кирил Лазаров во идеалниот тим за последната деценија

Кирил Лазаров во идеалниот тим за последната деценија

Виена, 26 март 2018 (МИА) - Капитенот на македонската ракометна репрезентација и актуелниот член на ... повеќе...

Одложен натпреварот меѓу Скопје и Шкендија во ПМФЛ

Одложен натпреварот меѓу Скопје и Шкендија во ПМФЛ

Скопје, 26 март 2018 (МИА) -  Натпреварот од 25. коло на Првата македонска фудбалска лига меѓу Скопј... повеќе...

Кривопаланечките пингпонгари триумфираа на државното пионерско и сениорско првенство

Кривопаланечките пингпонгари триумфираа на државното пионерско и сениорско првенство

Крива Паланка, 26 март 2018 (МИА) - Две први места во поединечна конкуренција и во парови, како и дв... повеќе...

Заборска балкански шампион

Заборска балкански шампион

Скопје, 26 март 2018 (МИА) - Македонската репрезентативка Симона Заборска го освои златниот медал во... повеќе...

Продолжен рокот за олимписката обука за напреден спортски менаџмент

Продолжен рокот за олимписката обука за напреден спортски менаџмент

Скопје, 26 март 2018 (МИА) - Македонскиот олимписки комитет (MOK) во соработка со Меѓународниот олим... повеќе...

Во Кичево се реконструираат помошните простоии на градскиот стадион

Во Кичево се реконструираат помошните простоии на градскиот стадион

Скопје, 26 март 2018 (МИА) - Со програмата на Фудбалската федерација на Македонија за подобрување на... повеќе...

Одложено дербито Пелистер – Вардар

Одложено дербито Пелистер – Вардар

Скопје, 26 март 2018 (МИА) – Вечното дерби во македонскиот фудбал меѓу екипите на Пелистер и Вардар ... повеќе...

Македонија со втора победа над Фарски Острови

Македонија со втора победа над Фарски Острови

Скопје, 25 март 2018 (МИА) - Женската репрезентација на Македонија вечерва во СРЦ „Кале“ го совлада ... повеќе...

Трајковски: Поквалитетни сме од Азербејџан, да го покажеме тоа и на терен

Трајковски: Поквалитетни сме од Азербејџан, да го покажеме тоа и на терен

Скопје, 25 март 2018 (МИА) - Репрезентацијата на Македонија ги продолжува подготовките за натпреваро... повеќе...

Три медали за Македонските каратисти во Белград

Три медали за Македонските каратисти во Белград

Белград, 25 март 2018 (МИА) - Македонската репрезентација во традиционално карате на Светскиот клубс... повеќе...

Карпош - домаќин на светската шаховска елита

Карпош - домаќин на светската шаховска елита

Скопје, 24 март 2018 (МИА) - Осмото издание на Меѓународниот шаховски турнир Карпош Опен 2018 се отв... повеќе...

Минимален пораз на младинската ракометна репрезентација од Литванија

Минимален пораз на младинската ракометна репрезентација од Литванија

Рекјавик, 24 март 2018 (МИА) - Младинската ракометна репрезентација на Македонија во женска конкурен... повеќе...

У19: Македонија поразена од Унгарија

У19: Македонија поразена од Унгарија

Скопје, 24 март 2018 (МИА) - Репрезентација на Македонија за фудбалери до 19 години денеска доживеа ... повеќе...

Македонија и Финска ремизираа без голови

Македонија и Финска ремизираа без голови

Белек, 23 март 2018 (МИА) - Македонија ја продолжи серијата без порази и на пријателскиот натпревар ... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...