• A-
  • A
  • A+
недела, 22 април 2018, 

Спорт

Македонија двапати го победи Веспрем

Македонија двапати го победи Веспрем

Балатонфуред, 30 март 2018 (МИА) - Македонските репрезентации за ракометари до 20 и до 18 години изв... повеќе...

 
ЖРК Вардар ја одбрани титулата на седум кола до крај на првенството

ЖРК Вардар ја одбрани титулата на седум кола до крај на првенството

Скопје, 30 март 2018 (МИА) - Ракометарките на ЖРК Вардар ја одбранија титулата на седум кола до крај... повеќе...

АВ Охрид последен патник во Суперлигата

АВ Охрид последен патник во Суперлигата

Скопје, 30 март 20108 (МИА) - Eкипата на АВ Охрид последна обезбеди место во  Суперлигата, откако во... повеќе...

ЕХФ ги одреди термините за „Ф4“ во машка и женска конкуренција

ЕХФ ги одреди термините за „Ф4“ во машка и женска конкуренција

Виена, 30 март 2018 (МИА) - Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги одреди термините за одигрување ... повеќе...

Бесплатни тренинзи за кошарка за децата од општина Кисела Вода

Бесплатни тренинзи за кошарка за децата од општина Кисела Вода

Скопје, 30 март 2018 (МИА) - Кошаркарската Академија ФМП со поддршка од општина Кисела Вода организи... повеќе...

ВРХЛ лига: Вардар одигра нерешено со Будуќност

ВРХЛ лига: Вардар одигра нерешено со Будуќност

Скопје, 29 март 2018 (МИА) - Екипата на ЖРК Вардар одигра нерешено во Скопје против Будуќност 25:25 ... повеќе...

Две македонски ракометни селекции на турнир во Унгарија

Две македонски ракометни селекции на турнир во Унгарија

Балатонфуред, 29 март 2018 (МИА) – Ракометните репрезентации на Македонија во младинска и кадетска к... повеќе...

Светската рекордерка Пола Редклиф промоторка на Виз Ер Скопски маратон

Светската рекордерка Пола Редклиф промоторка на Виз Ер Скопски маратон

Скопје, 29 март 2018 (МИА) – Британската атлетичарка и светска рекордерка Пола Редклиф ќе биде промо... повеќе...

РФМ им исплати премија од 30 илјади евра репрезентативците за пласманот на ЕП

РФМ им исплати премија од 30 илјади евра репрезентативците за пласманот на ЕП

Скопје, 29 март 2018 (МИА) – Ракометната федерација на Македонија, по претходно донесена одлука на У... повеќе...

Томче Петрески е нов тренер на Пелистер

Томче Петрески е нов тренер на Пелистер

Битола, 28 март 2018 (МИА) - Томче Петрески e назначен за нов тренер на ракометниот клуб Пелистер од... повеќе...

Наумоски ќе прави ревизија на работата на Димевски

Наумоски ќе прави ревизија на работата на Димевски

Скопје, 28 март 2018 (МИА) - Претседателот на Македонската кошаркарска федерација Петар Наумоски на ... повеќе...

Македонските млади кошаркари на турнир во БиХ

Македонските млади кошаркари на турнир во БиХ

Скопје, 28 март 2018 (МИА) – Македонската репрезентација составена со кошаркари до 18 години ќе учес... повеќе...

Младинците загубија и од Австрија

Младинците загубија и од Австрија

Ензерсдорф, 27 март 2018 (МИА) - Македонската репрезентација до 21 година го забележа и петтиот пора... повеќе...

Македонија ја продолжи серијата без пораз

Македонија ја продолжи серијата без пораз

Белек, 27 март 2018 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација денеска одигра нерешено 1:1 (1:1... повеќе...

Вардарки ја одбранија титулата во ВРХЛ лигата

Вардарки ја одбранија титулата во ВРХЛ лигата

Скопје, 27 март 2018 (МИА) - Ракометарките на ЖРК Вардар ја одбранија титулата во регионалната ВРХЛ ... повеќе...

У19: Македонија ја совлада фаворозираната Англија

У19: Македонија ја совлада фаворозираната Англија

Скопје, 27 март 2018 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација до 19 години денеска ја совлада ф... повеќе...

ФФМ го промени распоредот во првата фудбалска лига

ФФМ го промени распоредот во првата фудбалска лига

Скопје, 27 март 2018 (МИА) - Комисијата за натпреварувања при Фудбалската Федерација на Македонија (... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...