• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Македонија без Кирил Лазаров против Русија

Македонија без Кирил Лазаров против Русија

Скопје, 3 април 2018 (МИА) - Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров нема д... повеќе...

 
Барселона и Фенербахче гости на меморијален, млaдински кошаркарски турнир – „FICBALL 2018“

Барселона и Фенербахче гости на меморијален, млaдински кошаркарски турнир – „FICBALL 2018“

Скопје, 3 април 2018 (МИА) – Младинските екипи на шпанскиот гигант Барселона и актуелниот европски п... повеќе...

Јовановски нов тренер на Работнички

Јовановски нов тренер на Работнички

Скопје, 3 април 2018 (МИА) – Поранешниот македонски селектор, Ѓоре Јовановски е именуван за нов трен... повеќе...

Раул пред „ЕХФ неделата“: Мора да дадеме повеќе шанси на младите

Раул пред „ЕХФ неделата“: Мора да дадеме повеќе шанси на младите

Скопје, 2 април 2018 (МИА) - Ракометната репрезентација на Македонија денеска во Скопје се собра з... повеќе...

Работнички со осуда за расистичките навреди кон Гинјард

Работнички со осуда за расистичките навреди кон Гинјард

Скопје, 2 април 2018 (МИА) - По вчерашниот немил настан во кој играчот на КК Работнички Маркус Гин... повеќе...

Македонските ракометари без пораз на турнирот во Унгарија

Македонските ракометари без пораз на турнирот во Унгарија

Скопје, 2 април 2018 (МИА) – Младинската и кадетската репрезентација на Македонија без загубен натпр... повеќе...

Брзинскиот мотоциклизам се враќа во календарот на МФМ

Брзинскиот мотоциклизам се враќа во календарот на МФМ

Скопје, 2 април 2018 (МИА) - По повеќе од десетгодишна пауза брзинскиот мотоциклизам повторно е дел ... повеќе...

Три медали за пливачите на Бета на меѓународни натпреварувања

Три медали за пливачите на Бета на меѓународни натпреварувања

Скопје, 2 април 2018 (МИА) – Пливачите на клубот Бета викендот имаа настап на меѓународните пливачки... повеќе...

Работнички рутински го совлада АВ Охрид

Работнички рутински го совлада АВ Охрид

Охрид, 1 април 2018 (МИА) - Кошаркарите на Работнички остварија убедлива победа од 55:85 на гостувањ... повеќе...

Варадар ќе се соочи со Кил во четвртфиналето на ЛШ

Варадар ќе се соочи со Кил во четвртфиналето на ЛШ

Сегед, 1 април 2018 (МИА) - Вардар за учество на фајнлфорот во Келн и одбрана на европската титула ќ... повеќе...

Вардар ремизираше во Битола, Скопје не потклекна пред Шкендија

Вардар ремизираше во Битола, Скопје не потклекна пред Шкендија

Скопје, 1 април 2018 (МИА) - Во рамките од 25. коло на Првата македонска фудбалска лига Вардар одигр... повеќе...

АМС ја повлекува збирката со песни со недолична содржина

АМС ја повлекува збирката со песни со недолична содржина

Скопје, 1 април 2018 (МИА) - Директорот на Агенцијата за млади и спорт (АМС) Дарко Каевски вели дека... повеќе...

МЗТ до тешка победа со Куманово, Блокотехна сигурна во Гостивар

МЗТ до тешка победа со Куманово, Блокотехна сигурна во Гостивар

Скопје, 31 март 2018 (МИА) - МЗТ Скопје и покрај фаворизираната позиција и домашниот терен во „Јане ... повеќе...

РФМ го казни Куманово со 100.000 денари и суспензии на ракометари

РФМ го казни Куманово со 100.000 денари и суспензии на ракометари

Скопје, 31 март 2018 (МИА) - Дисциплинската комисија на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) г... повеќе...

Седлоски дебитираше со пораз на клупата на Рига

Седлоски дебитираше со пораз на клупата на Рига

Лиепаја, 31 март 2018 (МИА) - Македонскиот тренер Гоце Седлоски дебитираше со несреќен пораз на клуп... повеќе...

Адеми не се кае што ја избра Македонија пред Хрватска

Адеми не се кае што ја избра Македонија пред Хрватска

Загреб, 31 март 2018 (МИА) - Mакедонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Аријан Адеми наведе де... повеќе...

Вардар лесно го совлада Еурофарм Работник

Вардар лесно го совлада Еурофарм Работник

Скопје, 30 март 2018 (МИА) - Вардар со убедливи 38:29 го совлада Еурофарм Работник во второто коло о... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...