• A-
  • A
  • A+
четврток, 24 мај 2018, 

Спорт

Работнички поведе со 1:0 во полуфиналната серија против Куманово

Работнички поведе со 1:0 во полуфиналната серија против Куманово

Скопје, 9 мај 2018 (МИА) - Работнички на домашниот терен убедливо го совлада Куманово со 101:72 во п... повеќе...

 
Шкупи убедливо го совлада Пелистер

Шкупи убедливо го совлада Пелистер

Скопје, 9 мај 2018 (МИА) - Шкупи убедливо го совлада Пелистер со 5:2 во заостанатиот натпревар порад... повеќе...

Давид Дејвис назначен за селектор на ракометната репрезентација на Египет

Давид Дејвис назначен за селектор на ракометната репрезентација на Египет

Скопје, 9 мај 2018 (МИА) - Давид Дејвис Камара е новиот селектор на машката ракометна репрезентација... повеќе...

Куп на Македонија: Вардар и Металург се избегнаа во полуфиналето

Куп на Македонија: Вардар и Металург се избегнаа во полуфиналето

Скопје, 9 мај 2018 (МИА) - Денеска во просториите на Ракометната федерација на Македонија беа извлеч... повеќе...

МЗТ поведе со 1:0 во полуфиналната серија против Блокотехна

МЗТ поведе со 1:0 во полуфиналната серија против Блокотехна

Скопје, 8 мај 2018 (МИА) - МЗТ Скопје на домашниот терен ја совлада Блокотехна со 80:74 во првиот ме... повеќе...

Одбојкарите на Струмица ја одбранија шампионската титула

Одбојкарите на Струмица ја одбранија шампионската титула

Скопје, 8 мај 2018 (МИА) - Екипата на Струмица ја одбрани шампионската титула во одбојка откако во ч... повеќе...

Пандев суспендиран на еден натпревар

Пандев суспендиран на еден натпревар

Џенова, 8 мај 2018 (МИА) - Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев е казнет ... повеќе...

Недев и уште 500 каратисти учествуваа на европскиот ЈКА карате семинар во Англија

Недев и уште 500 каратисти учествуваа на европскиот ЈКА карате семинар во Англија

Кроли, 8 мај 2018 (МИА) - Денеска заврши европскиот ЈКА карате семинар во Кроли, Англија на кој учес... повеќе...

Вардар ги дозна имињата на судиите за полуфиналето против Монпелје

Вардар ги дозна имињата на судиите за полуфиналето против Монпелје

Виена, 8 мај 2018 (МИА) - Европската ракометна федерација ги соопшти имињата на судиските двојки к... повеќе...

Со дуелот меѓу МЗТ и Блокотехна стартува полуфиналето од плејофот

Со дуелот меѓу МЗТ и Блокотехна стартува полуфиналето од плејофот

Скопје, 7 мај 2018 (МИА) - Македонската кошаркарска федерација (МКФ) во консултација со клубовите од... повеќе...

Седми турнир во мал фудбал „Скопје 2018“

Седми турнир во мал фудбал „Скопје 2018“

Скопје, 7 април 2018 (МИА) - Традиционалниот турнир во мал фудбал „Скопје 2018“ годинава ќе започне ... повеќе...

Во Крива Паланка се одржа 26-то државно јуниорско пинг-понг првенство

Во Крива Паланка се одржа 26-то државно јуниорско пинг-понг првенство

Крива Паланка, 7 мај 2018 (МИА) - Вкупно 53 претставници на пниг-понг клубови од осум градови од Мак... повеќе...

Наковска-Бикова обезбеди директна квота за учество на Параолимписки игри во Токио 2020

Наковска-Бикова обезбеди директна квота за учество на Параолимписки игри во Токио 2020

Чеонгју, 6 мај 2018 (МИА) - Македонската параолимпијка Оливера Наковска-Бикова стана првата спор... повеќе...

Стефановски не ја заврши втората трка во Франција

Стефановски не ја заврши втората трка во Франција

Ле Кастелет, 6 мај 2018 (МИА) - Игор Стефановски - Иџе не ја заврши втората трка на „Пол Рикар“ ... повеќе...

Бивот победник на Скопскиот маратон

Бивот победник на Скопскиот маратон

Скопје, 6 мај 2018 (МИА) - Еванс Бивот од Кенија е победник на годинашниов Виз Ер Скопски маратон со... повеќе...

Дарио Ивановски победник во полумаратонската трка, а Богдан Цветковски на пет километри

Дарио Ивановски победник во полумаратонската трка, а Богдан Цветковски на пет километри

Скопје, 6 мај 2018 (МИА) - Македонскиот атлетичар Дарио Ивановски е победник во полумаратонската трк... повеќе...

Почнува 14. Виз Ер Скопски маратон

Почнува 14. Виз Ер Скопски маратон

Скопје, 6 мај 2018 (МИА) - Во Скопје денеска се одржува 14-от Виз Ер Скопски маратон. Пријавени се р... повеќе...