• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Куп на Македонија: Пелистер и Шкендија во битка за трофејот

Куп на Македонија: Пелистер и Шкендија во битка за трофејот

Скопје, 11 април 2018 (МИА) - Актуелниот бранител на трофејот во Купот на Македонија, Пелистер, е вт... повеќе...

 
Шкендија прв финалист во Купот на Македонија

Шкендија прв финалист во Купот на Македонија

Тетово, 11 април 2018 (МИА) - Шкендија е првиот финалист во Купот на Македонија, откако со 2:0 ја со... повеќе...

Мојсовски предлага Гонзалес да има и македонски тренер за помошник

Мојсовски предлага Гонзалес да има и македонски тренер за помошник

Скопје, 11 април 2018 (МИА) - Поранешниот македонски репрезентативец, Наумче Мојсовски, на денешната... повеќе...

Дополнителен бонус за ракометарите ако двапати ја победат Романија

Дополнителен бонус за ракометарите ако двапати ја победат Романија

Скопје, 11 април 2018 (МИА) - На денешната седница на Управниот одбор на Ракометната федерација на М... повеќе...

Реал Мадрид за прв пат ќе одржи фудбалски камп во Македонија

Реал Мадрид за прв пат ќе одржи фудбалски камп во Македонија

Скопје, 11 април 2018 (МИА) - Фондацијата Реал Мадрид Кампус Експирианс доаѓа во Македонија со проек... повеќе...

Тенисерката Даниела Колева доби стипендија за спортска надеж на Кочани

Тенисерката Даниела Колева доби стипендија за спортска надеж на Кочани

Кочани, 10.04.2018 (МИА) - Даниела Колева членка на тенискиот клуб „Акватен“ од Кочани ја доби стипе... повеќе...

Победа повторно со нов тренер

Победа повторно со нов тренер

Прилеп, 10 април 2018 (МИА) – Тони Мегленски е четвртиот тренер кој оваа сезона ќе ја предводи Побед... повеќе...

Циндриќ: Имаме квалитет да ги одбраниме титулите

Циндриќ: Имаме квалитет да ги одбраниме титулите

Скопје, 10 април 2018 (МИА) - Организаторот на играта на актуелниот македонски, сеха и европски рако... повеќе...

Меморијален атлетски митинг во Охрид „Влатко Димитров“

Меморијален атлетски митинг во Охрид „Влатко Димитров“

Охрид, 10 април 2018 (МИА) – Во организација на Атлетскиот клуб „Охрид” и Атлетската федерација на М... повеќе...

Македонија со три победи се враќа од турнирот во Косово

Македонија со три победи се враќа од турнирот во Косово

Скопје, 10 април 2018 (МИА) – Македонската кошаркарска репрезентација до 16 години со три победи се ... повеќе...

Четири вардарки во конкуренција за „Ол стар“ тимот на ЛШ

Четири вардарки во конкуренција за „Ол стар“ тимот на ЛШ

Скопје, 10 април 2018 (МИА) – Македонскиот шампион Вардар е пред пласман на завршниот Ф4 турнир во Л... повеќе...

Костов си замина од Ренова

Костов си замина од Ренова

Тетово, 10 април 2018 (МИА) - Влатко Костов и македонскиот фудбалски прволигаш се разделија, откако ... повеќе...

Македонските ракометари загубија од Русија

Македонските ракометари загубија од Русија

Скопје, 7 април 2018 (МИА) - Македонската ракометна репрезентација ослабена без неколкумина стандард... повеќе...

Шкендија убедлива во тетовското дерби, Скопје ја изненади Победа

Шкендија убедлива во тетовското дерби, Скопје ја изненади Победа

Скопје, 7 април 2018 (МИА) – Во Правата македонска фудбалска лига денеска се одиграа четири натпрева... повеќе...

Во Скопје меморијален млaдински кошаркарски турнир „FICBALL 2018“

Во Скопје меморијален млaдински кошаркарски турнир „FICBALL 2018“

Скопје, 7 април 2018 (МИА) - Во спортскиот центар „Борис Трајковски“ во Скопје, викендов во организа... повеќе...

Пенезиќ: Мораме да играме поагресивно

Пенезиќ: Мораме да играме поагресивно

Хернинг, 7 април 2018 (МИА) – Левиот бек на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ, на прес-конференцијата по тр... повеќе...

Дејвис куп: Пораз од Бугарија, Македонија останува во Третата зона

Дејвис куп: Пораз од Бугарија, Македонија останува во Третата зона

Пловдив, 6 април 2018 (МИА) - Македонската тениска репрезентација на турнирот во Пловдив во рамките ... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...