• A-
  • A
  • A+
недела, 22 април 2018, 

Спорт

Прилеп домаќин на изборното првенство во борење

Прилеп домаќин на изборното првенство во борење

Прилеп, 14 април 2018 (МИА) - Прилеп денеска е домаќин на државното изборно првенство во борење за м... повеќе...

 
Лимитиран бројот на влезници за вечното кошаркарско дерби

Лимитиран бројот на влезници за вечното кошаркарско дерби

Скопје, 14 април 2018 (МИА) – Управата на најтрофејниот македонски кошаркарска клуб Работнички излез... повеќе...

Нов рекорд на Вардар

Нов рекорд на Вардар

Скопје, 14 април 2018 (МИА) – Македонскиот ракометен шампион Вардар продолжува да руши рекорди на ме... повеќе...

Промовиран првиот прирачник за поголемо вклучување на девојки во спорт

Промовиран првиот прирачник за поголемо вклучување на девојки во спорт

Скопје,13 април 2018 (МИА) -  Потребни чекори за поставување на првични идеи за спортски иницијативи... повеќе...

Раул: Одгравме одлично, сега треба да се фокусираме на финалето

Раул: Одгравме одлично, сега треба да се фокусираме на финалето

Скопје, 13 април 2018 (МИА) - Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез по победата против Мешков Брест во п... повеќе...

Вардар лесно до пласман во финалето на СЕХА

Вардар лесно до пласман во финалето на СЕХА

Скопје, 13 април 2018 (МИА) - Европскиот и регионален ракометен шампион, Вардар оствари лесна победа... повеќе...

Во Скопје почнува завршниот турнир во СЕХА лигата

Во Скопје почнува завршниот турнир во СЕХА лигата

Скопје, 13 април 2018 (МИА) - Вардар од денеска до недела ќе биде домаќин на завршниот турнир во рег... повеќе...

Македонија ги доби противниците за квалификациите за ЕП 2020

Македонија ги доби противниците за квалификациите за ЕП 2020

Скопје, 12 април 2018 (МИА) - Македонската ракометна репрезентација ги доби противниците за квалиф... повеќе...

Османи пред финалето со Пелистер: Квалитетот е на страната на Шкендија

Османи пред финалето со Пелистер: Квалитетот е на страната на Шкендија

Тетово, 12 април 2018 (МИА) - Тренерот на Шкендија Ќатип Османи пред финалето на Купот на Македони... повеќе...

Јагањац ја доби наградата за најдобар стрелец во СЕХА

Јагањац ја доби наградата за најдобар стрелец во СЕХА

Скопје, 12 април 2018 (МИА) - Ракометарот на Металург Халил Јагањац денеска ја доби наградата за н... повеќе...

Стоилов очекува пласман во финалето на СЕХА лигата

Стоилов очекува пласман во финалето на СЕХА лигата

Скопје, 12 април 2018 (МИА) - Капитенот на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов пред полуфина... повеќе...

Гонзалес: Мора да одиграме добро ако сакаме успех против Мешков

Гонзалес: Мора да одиграме добро ако сакаме успех против Мешков

Скопје, 12 април 2018 (МИА) - Европскиот шампион и актуелен освојувач на СЕХА Лигата, Вардар утре ... повеќе...

Радичевиќ со солзи: Дојдете да не бодрите на последниот наш натпревар

Радичевиќ со солзи: Дојдете да не бодрите на последниот наш натпревар

Скопје, 12 април 2018 (МИА) – Тимот на Вардар в сабота за последен пат во овој состав ќе истрча во „... повеќе...

Македонија падна две позиции на ФИФА ранг листата

Македонија падна две позиции на ФИФА ранг листата

Цирих, 12 април 2018 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација се најде на 77.место на ФИФА ранг... повеќе...

Седмо издание на меѓународниот кошаркарски турнир „Растеме заедно“

Седмо издание на меѓународниот кошаркарски турнир „Растеме заедно“

Куманово, 12 април 2018 (МИА) – Во организација на кошаркарскиот клуб Пинк Пантери од Куманово од ут... повеќе...

Куманово му го нанесе првиот пораз на Работнички

Куманово му го нанесе првиот пораз на Работнички

Куманово, 11 април 2018 (МИА) - Куманово му го нанесе првиот пораз на Работнички сезонава, откако го... повеќе...

МЗТ убедливо го совлада Гостивар

МЗТ убедливо го совлада Гостивар

Скопје, 11 април 2018 (МИА) - МЗТ Скопје убедливо го совлада Гостивар со 95:74 во натпревар од трето... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...