• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Вардарки против Ростов во полуфиналето на ЛШ

Вардарки против Ростов во полуфиналето на ЛШ

Будимпешта, 17 април 2018 (МИА) - Екипата на ЖРК Вардар во полуфиналето од Лигата на шампионите ќе и... повеќе...

 
Македонија со пораз во првото коло од ФЕД купот

Македонија со пораз во првото коло од ФЕД купот

Гамарт, 17 април 2018 (МИА) - Македонската женска тениска репрезентација ги загуби своите први натпр... повеќе...

Академијата на ФФМ втора на турнирот во Ерменија

Академијата на ФФМ втора на турнирот во Ерменија

Скопје, 17 април 2018 (МИА) – Академијата на Фудбалската федерација на Македонија предводена од трен... повеќе...

Јовановски: Да продолжиме во ист ритам и против Ренова

Јовановски: Да продолжиме во ист ритам и против Ренова

Скопје, 17 април 2018 (МИА) – Тренерот на Работнички, Ѓоре Јовановски е задоволен од изданието што е... повеќе...

Медали за ПК Бета на меѓународни натпреварувања

Медали за ПК Бета на меѓународни натпреварувања

Скопје, 17 април 2018 (МИА) – Пливачите од клубот Бета викендот имаа настап на меѓународните натпрев... повеќе...

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

Нападнат автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Автобусот на кошаркарите на „МЗТ“-Скопје вчера бил нападнат од непозна... повеќе...

Работнички го совлада МЗТ

Работнички го совлада МЗТ

Гостивар, 16 април 2018 (МИА) - Работнички го совлада МЗТ Скопје со 92:74 во „вечното дерби“ на маке... повеќе...

Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

Миа Крстевска освои злато и го урна државниот рекорд на 200 метри грбно

Белград, 16 април (МИА) - Младите македонски пливачи Миа Крстевска и Иван Симоновски освоија златни ... повеќе...

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

Македонското кошаркарско вечно дерби ќе се игра во Гостивар

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Одложениот натпревар Работнички – МЗТ Скопје Аеродром што требаше да с... повеќе...

Одржан 50. Државен шампионат во традиционално карате

Одржан 50. Државен шампионат во традиционално карате

Скопје, 16 април 2018 (МИА) – Во „Будо Карате Центарот Недеви“ во Скопје викендот се одржа 50. Држав... повеќе...

Вардар го одбрани трофејот во СЕХА лигата

Вардар го одбрани трофејот во СЕХА лигата

Скопје, 15 април 2018 (МИА) – Ракометарите на Вардар ја освоија шампионска титула во регионалната СЕ... повеќе...

Одложено дербито меѓу Работнички и МЗТ

Одложено дербито меѓу Работнички и МЗТ

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Поради технички проблеми со помошните семафори за означување напад, ... повеќе...

Вардар во 93. минута се спаси од пораз против Шкупи

Вардар во 93. минута се спаси од пораз против Шкупи

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Екипата на Вардар ремизираше со Шкупи денеска на Националната Арена ... повеќе...

Михајловски: Ќе направиме се СЕХА-лигата да биде поквалитетна

Михајловски: Ќе направиме се СЕХА-лигата да биде поквалитетна

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Првиот човек на СЕХА-лигата, Михајло Михајловски на денешната прес-кон... повеќе...

Државен шампионат на Македонија во традиционално карате

Државен шампионат на Македонија во традиционално карате

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Македонската традиционална карате федерација (МТКФ) денеска во Будо ка... повеќе...

Дибирова: Сега можеме да се фокусираме на Будимпешта

Дибирова: Сега можеме да се фокусираме на Будимпешта

Скопје, 14 април 2018 (МИА) – Тренерот на Вардар, Ирина Дибирова, изрази задоволство од пласманот на... повеќе...

Вардар по петти пат на Ф4 во Будимпешта

Вардар по петти пат на Ф4 во Будимпешта

Скопје, 14 април 2018 (МИА) – Убедлива победа со резултат 32:25 остварија ракометарките на Вардар на... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...