• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Извлечени двојките за ракометниот плеј-оф во Суперлигата

Извлечени двојките за ракометниот плеј-оф во Суперлигата

Скопје, 20 март 2018 (МИА) – Разигрувањето за шампионската титула во македонското ракометно првенств... повеќе...

 
Ристовски: Да го засилиме карактерот на националниот тим

Ристовски: Да го засилиме карактерот на националниот тим

Скопје, 20 март 2018 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација од синоќа е комплетната во турско... повеќе...

Македонија денеска во комплетен состав ги продолжува подготовките во Турција

Македонија денеска во комплетен состав ги продолжува подготовките во Турција

Белек, 20 март 2018 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација ја очекуваат два контролни натпрев... повеќе...

Синовец се врати во МЗТ, си замина Мајсторовиќ

Синовец се врати во МЗТ, си замина Мајсторовиќ

Скопје, 19 март 2018 (МИА) - Српскиот интернационалец Стефан Синовец од денеска е нов член на МЗТ Ск... повеќе...

Барди: Ќе дадеме се од себе Македонија да напредува

Барди: Ќе дадеме се од себе Македонија да напредува

Скопје, 19 март 2018 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец Енис Барди очекува добро одработ... повеќе...

Стефановска седма на турнирот од Премиер лигата во Ротердам

Стефановска седма на турнирот од Премиер лигата во Ротердам

Скопје, 19 март 2018 (МИА) - Каратистката на Макпетрол, Моника Стефановска го го освои седмото место... повеќе...

Јовиќ победата ја посвети на Минчо Јорданов

Јовиќ победата ја посвети на Минчо Јорданов

Скопје, 19 март 2018 (МИА) – Тренерот на Металург, Александар Јовиќ синоќешната победа над Цеље, ја ... повеќе...

Трокал го освои турнирот на МКФ

Трокал го освои турнирот на МКФ

Скопје, 19 март 2018 (МИА) – Екипата на Трокал од Кавадарци го освоија првото место на турнирот за к... повеќе...

Работнички во празна сала ја продолжи победничката серија

Работнички во празна сала ја продолжи победничката серија

Скопје, 18 март 2018 (МИА) – Ниту шампионот МЗТ Скопје Аеродром не успеа да го сопре забревтаниот Ра... повеќе...

Македонските каратисти освоија 17 медали на „Дунав опен 2018“

Македонските каратисти освоија 17 медали на „Дунав опен 2018“

Виена, 18 март 2018 (МИА) - Македонските репрезентативци во традиционално карате освоија вкупно 17 м... повеќе...

Вангеловска бара трпение

Вангеловска бара трпение

Скопје, 18 март 2018 (МИА) - Под водство на селекторот Стојна Вангеловска, македонската женска кошар... повеќе...

Здружението на кошаркари на Македонија ги осуди инцидентите на вечното дерби

Здружението на кошаркари на Македонија ги осуди инцидентите на вечното дерби

Скопје, 18 март 2018 (МИА) – По повод инциденти кои се случија вчера на кошаркарското дерби Работнич... повеќе...

Важна победа на Скопје над Шкупи во борбата за опстанок во ПМФЛ

Важна победа на Скопје над Шкупи во борбата за опстанок во ПМФЛ

Гостивар, 18 март 2018 (МИА) – Предвреме отпишаниот Скопје со неколку изненадувачки резултати во пос... повеќе...

МКФ: Жално е кога толеранцијата се злоупотребува

МКФ: Жално е кога толеранцијата се злоупотребува

Скопје, 18 март 2018 (МИА) – Најголемото македонско кошаркарско дерби меѓу Работнички и МЗТ Скопје А... повеќе...

Прекинато вечното дерби Работнички – МЗТ Скопје

Прекинато вечното дерби Работнички – МЗТ Скопје

Скопје, 17 март 2018 (МИА) – Вечното дерби во македонскиот кошаркарски шампионат меѓу лутите градски... повеќе...

Само Пелистер од гостите, остана непоразен на средбите од 24. коло во ПМФЛ

Само Пелистер од гостите, остана непоразен на средбите од 24. коло во ПМФЛ

Скопје, 17 март 2018 (МИА) – На денешните четири натпревари од 24. коло во Првата македонска фудбалс... повеќе...

Стојановски: Само со перфектна игра можеме до триумф против Работнички

Стојановски: Само со перфектна игра можеме до триумф против Работнички

Скопје, 17 март 2018 (МИА) - Капитенот на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, Дамј... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...