• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Работнички убедливо го совлада АВ Охрид

Работнички убедливо го совлада АВ Охрид

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Работнички на домашен терен оствари убедлива победа од 100:64 против А... повеќе...

 
Секуловски си замина од Пелистер

Секуловски си замина од Пелистер

Битола, 20 април 2018 (МИА) - Тренерот Марјан Секуловски си замина од Пелистер, откако бил постигнат... повеќе...

Гонзалес и пет ракометари на Вардар во конкуренција за ол-стар тимот во ЛШ

Гонзалес и пет ракометари на Вардар во конкуренција за ол-стар тимот во ЛШ

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Тренерот Раул Гонзалес и уште петмина ракометари на Вардар се номинира... повеќе...

Клубовите ги подмирија обврските кон МКФ

Клубовите ги подмирија обврските кон МКФ

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Клубовите ги подмирија обврските по основ на котизации, казни и регист... повеќе...

Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Анталија

Јотовски елиминиран во четвртфиналето во Анталија

Анталија, 20 април 2018 (МИА) - Најдобро рангираниот македонски тенисер, Томислав Јотовски, го заврш... повеќе...

МКФ со поддршка за барањето на МЗТ за намалување на бројот на странците

МКФ со поддршка за барањето на МЗТ за намалување на бројот на странците

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Македонската кошаркарска федерација изрази целосна поддршка за барањет... повеќе...

Кањељас потпиша за ПИК Сегед

Кањељас потпиша за ПИК Сегед

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Бекот на европскиот шампион Вардар, Жоан Кањељас од следната сезона ќе... повеќе...

ФЕД-куп: Македонските тенисерки подобри од Исланд

ФЕД-куп: Македонските тенисерки подобри од Исланд

Гамарт, 19 април 2018 (МИА) - Македонската женска тениска репрезентација ја забележа првата победа... повеќе...

ФК Вардар дел од проектот „Фудбал за пријателство“

ФК Вардар дел од проектот „Фудбал за пријателство“

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - Во рамки на почетокот на шестата сезона на Меѓународниот детски соција... повеќе...

МЗТ Скопје сака преполовување на бројот на странците

МЗТ Скопје сака преполовување на бројот на странците

Скопје, 19 април 2018 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром покрена иницијати... повеќе...

Македонија со седум каратисти на Балканскиот шампионат во Романија

Македонија со седум каратисти на Балканскиот шампионат во Романија

Скопје, 19 април 2018 (МИА) - Македонската репрезентација во традиционално карате од 20 до 22 април ... повеќе...

МЗТ со победа се враќа од Охрид

МЗТ со победа се враќа од Охрид

Охрид, 18 април 2018 (МИА) - Актуелниот кошаркарски шампион МЗТ Скопје го совлада АВ Охрид со 80:89 ... повеќе...

Ренова во финишот го совлада Работнички

Ренова во финишот го совлада Работнички

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Ренова во финишот на натпреварот во Тетово го совлада Работнички со 2:... повеќе...

Шкендија го совлада Вардар и е на бод од титулата

Шкендија го совлада Вардар и е на бод од титулата

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Шкендија во Скопје го совлада Вардар со 2:3 во 28-то коло од Првата ли... повеќе...

Канељас си заминува од Вардар

Канељас си заминува од Вардар

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Шпанскиот ракометар Жоан Канељас по завршувањето на сезоната си замину... повеќе...

Две македонски селекции на кошаркарски турнир во Турција

Две македонски селекции на кошаркарски турнир во Турција

Скопје, 18 април 2018 (МИА) – Репрезентациите составени од кошаркари до 14 и до 15 години ќе учеству... повеќе...

Пенезиќ за Ростов: Да се фокусираме на нашата игра, не на нивната

Пенезиќ за Ростов: Да се фокусираме на нашата игра, не на нивната

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Левиот бек на ЖРК Вардар, Андреа Пенезиќ по извлекувањето на жребот за... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...