Спорт

Европската недела на спортот одбележана во Тетово

Европската недела на спортот одбележана во Тетово

Тетово, 24 септември 2018 (МИА) - Одбојкарскиот тренер Слободан Зафоровски како и фудбалерите на прв... повеќе...

 
Заврши премиерната 3х3 лига на Македонија

Заврши премиерната 3х3 лига на Македонија

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) – Со одигрување на последниот турнир од шесте ширум Македонија, вике... повеќе...

Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

Брестовац: Сакаме резултати, но мораме да бидеме трпеливи

Скопје, 24 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Металург, Данило Брестовац побара трпение за неговиот ... повеќе...

Металург против Бешикташ имаше сили само едно полувреме

Металург против Бешикташ имаше сили само едно полувреме

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) – Македонскиот ракометен вицепрвак Металург вечерва во Скопје е пора... повеќе...

Академија Пандев се врати на врвот во ПМФЛ

Академија Пандев се врати на врвот во ПМФЛ

Скопје, 23 септември 2018 (МИА) – Екипата на Академија Пандев се врати на првото место на табелата в... повеќе...

Во Струмица се одржа првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија

Во Струмица се одржа првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија

Струмица, 23 септември 2018 (МИА) - Првата авто слалом трка за шампионатот на Македонија денеска се ... повеќе...

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Стаменковски со сребрен медал се враќа од Егер

Македонска Каменица, 23 септември 2018 (МИА) - Бошко Стаменковски, единствениот спортист кој ја прет... повеќе...

Скопското фудбалско дерби за „црвено-црните“

Скопското фудбалско дерби за „црвено-црните“

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Вардар го победи Работнички со 2:0 вечерва во Скопје на отворањето... повеќе...

СЦ „Борис Трајковски“ доби модерен семафор

СЦ „Борис Трајковски“ доби модерен семафор

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Големата сала во СЦ „Борис Трајковски“ од денеска е со нов изглед.... повеќе...

Се одржа првиот турнир „Крива Паланка-Ранковце опен“

Се одржа првиот турнир „Крива Паланка-Ранковце опен“

Крива Паланка, 22 септември 2018 (МИА) - На тениските терени во општина Крива Паланка и општина Ра... повеќе...

Гачевски: Одиме на победа на дербито со Работнички

Гачевски: Одиме на победа на дербито со Работнички

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Вардар сезонава има три победи и две нерешени средби во петте досе... повеќе...

ФФМ дел од регионалниот состанок во Букурешт

ФФМ дел од регионалниот состанок во Букурешт

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Фудбалската федерација на Македонија изминатите два дена беше дел ... повеќе...

Петковски оптимист пред соседското дерби со Вардар

Петковски оптимист пред соседското дерби со Вардар

Скопје, 22 септември 2018 (МИА) – Екипата на Работнички го пречекува Вардар вечер со почеток во 19 ч... повеќе...

Претседателот на ИААФ ќе престојува во Македонија

Претседателот на ИААФ ќе престојува во Македонија

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) -  Претседателот на Светската атлетска федерција (ИААФ), Лордот Себа... повеќе...

Четири настани за Европската недела на спортот

Четири настани за Европската недела на спортот

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - „Повик за здрав начин на живот“, Масовно скокање на јаже, „Биди ак... повеќе...

Брестовац: Со паметна игра до победа против Бешикташ

Брестовац: Со паметна игра до победа против Бешикташ

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Ракометарите на Металург во недела во СЦ „Борис Трајковски“ со поч... повеќе...

Отворено пријавувањето за 15. Виз ер Скопски маратон

Отворено пријавувањето за 15. Виз ер Скопски маратон

Скопје, 21 септември 2018 (МИА) - Пријавувањето за учество на 15. Виз ер Скопски маратон, што ќе се ... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...