• A-
  • A
  • A+
среда, 20 јуни 2018, 

Сообраќај и транспорт

До крајот на месецов тендер за нискобуџетски авиокомпании

До крајот на месецов тендер за нискобуџетски авиокомпании

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - До крајот на месецов се очекува да биде распишан тендерот за субвенцион... повеќе...

 
Сугарески: До крајот на месецов тендер за нискобуџетски авиокомпании

Сугарески: До крајот на месецов тендер за нискобуџетски авиокомпании

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - До крајот на месецов се очекува да биде распишан тендерот за субвенцион... повеќе...

До крајот на месецов завршува инсталацијата за електронска наплата на патарините

До крајот на месецов завршува инсталацијата за електронска наплата на патарините

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - До крајот на месецов се очекува да заврши инсталирањето на електронскио... повеќе...

Се уште не се знае колку дополнително ќе чини автопатот Кичево-Охрид

Се уште не се знае колку дополнително ќе чини автопатот Кичево-Охрид

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Се уште не се знае колку дополнително ќе чини изградбата на автопатот К... повеќе...

АВМУ со осуда за нападите врз новинарите, но и за непрофесионално однесување на дел од нив

АВМУ со осуда за нападите врз новинарите, но и за непрофесионално однесување на дел од нив

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги осуди вчерашнит... повеќе...

Поради извлекување на товарно возило, во прекин сообраќајот кај мотел Дреново

Поради извлекување на товарно возило, во прекин сообраќајот кај мотел Дреново

Кавадарци, 18 јуни 2018 (МИА) - Поради извлекување на товарното возило од синоќешната сообраќајка, в... повеќе...

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот од мотел Дреново до Росоман

Поради сообраќајка во прекин сообраќајот од мотел Дреново до Росоман

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Патниот правец од мотел „Дреново“ до Росоман од 9:20 часот е во целосен... повеќе...

Се преврте шлепер кај Росоман, сообраќајот во прекин

Се преврте шлепер кај Росоман, сообраќајот во прекин

Скопје, 17 јуни 2018 (МИА) - Превртен унгарски шлепер го блокира патот близу Росоман. Возачот помина... повеќе...

Зголемена фреквенција на возила на граничниот премин Богородица

Зголемена фреквенција на возила на граничниот премин Богородица

Гевгелија, 15 јуни 2018 (МИА) - На граничниот премин „Богородица“ има зголемена фреквенција на возил... повеќе...

Времено затворен сообраќајот на магистралниот пат село Истибање - брана Калиманци

Времено затворен сообраќајот на магистралниот пат село Истибање - брана Калиманци

Скопје, 14 јуни 2018 (МИА) - Делницата од магистралниот пат А-3 од село Истобање до браната Калиманц... повеќе...

Социјална зграда со 39 станови ќе се гради во Виница

Социјална зграда со 39 станови ќе се гради во Виница

Виница, 13 јуни 2018 (МИА) - До крајот на годинава во Виница ќе започне изградба на социјална зграда... повеќе...

Сугарески во посета на Виница

Сугарески во посета на Виница

Скопје, 13 јуни 2018 (МИА) -  Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе ја посети о... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица

Нормализиран сообраќајот на патот Кочани-Македонска Каменица

Скопје, 12 јуни 2018 (МИА) - Магистралниот пат Кочани-Македонска Каменица кај селото Истибања е норм... повеќе...

Магистралниот пат Кочани-Македонска Каменица кај Истибања во прекин

Магистралниот пат Кочани-Македонска Каменица кај Истибања во прекин

Скопје, 12 јуни 2018 (МИА) - Магистралниот пат Кочани - Македонска Каменица кај селото Истибања од 1... повеќе...

До крајот на месецот оглас за доделување 43 социјални станови во Кочани

До крајот на месецот оглас за доделување 43 социјални станови во Кочани

Кочани, 11 јуни 2018 (МИА) - По завршувањето на изградбата на новата социјална зграда во Кочани наск... повеќе...

Реконструкцијата на патот Кочани – Делчево ќе заврши до крајот на јуни

Реконструкцијата на патот Кочани – Делчево ќе заврши до крајот на јуни

Кочани, 11 јуни 2018 (МИА) - Во завршна фаза се градежните работи за санирање на свлечиштата и голем... повеќе...

Увид во реконструкцијата на регионалниот пат Кочани – Делчево

Увид во реконструкцијата на регионалниот пат Кочани – Делчево

Скопје, 11 јуни 2018 (МИА) - Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе изврши увид ... повеќе...

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...