• A-
  • A
  • A+
сабота, 23 јуни 2018, 

Граѓански сектор

Панел дискусија за младите и медиумите

Панел дискусија за младите и медиумите

Скопје, 22 јуни 2018 (МИА) -  Панел дискусија на тема „Младите и медиумите“ ќе се одржи денеска во С... повеќе...

 
И вечерва протест против договорот за името во центарот на Скопје

И вечерва протест против договорот за името во центарот на Скопје

Скопје, 21 јуни 2018 (МИА) - Група граѓани и вечерва одржаа мирен протест пред Собранието на Републи... повеќе...

Во Куманово дебата за говорот на омраза

Во Куманово дебата за говорот на омраза

Куманово, 21 јуни 2018 (МИА) - Колку говорот на омраза е присутен во јавноста и на социјалните мрежи... повеќе...

Кампања за деца со здравствени потреби „Сите имаат иста шанса“

Кампања за деца со здравствени потреби „Сите имаат иста шанса“

Скопје, 21 јуни 2018 (МИА) - Фондацијата ДОПИР од Скопје започна континуирана донаторска кампања за ... повеќе...

Анализа: Пред избори се вработуваат службеници, по избори директори

Анализа: Пред избори се вработуваат службеници, по избори директори

Скопје, 21 јуни 2018 (МИА) - Вкупно 86 проценти од вработувањата во институциите пред изборите се сл... повеќе...

Неисправна водата за пиење од чешми во две населени места во прилепско

Неисправна водата за пиење од чешми во две населени места во прилепско

Прилеп, 21 јуни 2018 (МИА) - Не е исправна водата за пиење од чешмите во населените места Плетвар и ... повеќе...

Истражување: Општото ниво на активната транспарентност и натаму ниско

Истражување: Општото ниво на активната транспарентност и натаму ниско

Скопје, 21 јуни 2018 (МИА) - Општото ниво на активната транспарентност во Македонија во 2018 година ... повеќе...

Македонски производи на саемот на ФУЕН во Холандија

Македонски производи на саемот на ФУЕН во Холандија

Дебар, 21 јуни 2018 (МИА) - Во холандскиот град Леуварден почна со работа 63. Конгрес на Федералната... повеќе...

Експлозивна направа експлодирала во автомобил во Куманово

Експлозивна направа експлодирала во автомобил во Куманово

Куманово, 21 јуни 2018 (МИА) - Експлозивна направа експлодирала 25 минути по полноќ во автомобил на ... повеќе...

Изгоре куќа во пожар во Куманово

Изгоре куќа во пожар во Куманово

Куманово, 21 јуни 2018 (МИА) - Куќа изгоре во пожар кој вчера околу пладне избувнал на ул. „Доне Бож... повеќе...

Најмасовен Јога час вечер во Скопје

Најмасовен Јога час вечер во Скопје

Скопје, 21 јуни 2018 (МИА) - Најмасовен Јога час ќе се одржи вечер на платото пред Спомен куќата на ... повеќе...

Работилница за пештерската фауна во Слатински извор

Работилница за пештерската фауна во Слатински извор

Македонски Брод, 21 јуни 2018 (МИА) - Работилница за проектот „Заштита и промоција на ендемското пеш... повеќе...

Работилница за вработувањата во администрацијата по избори

Работилница за вработувањата во администрацијата по избори

Скопје, 21 јуни 2018 (МИА) - Тркалезна маса на тема „Процедурите на вработување во администрацијата ... повеќе...

Протести против промена на името пред Собранието и резиденцијата на Иванов

Протести против промена на името пред Собранието и резиденцијата на Иванов

Скопје, 20 јуни 2018 (МИА) - Со патриотски песни, знамиња и пораки против промената на името и вечер... повеќе...

Едукативен планинарски камп на Осоговските планини

Едукативен планинарски камп на Осоговските планини

Кочани, 20 јуни 2018 (МИА) - Вкупно 120 ученици од основните и средните училишта во Македонија учест... повеќе...

„Сите сити“ за два месеца обезбеди 10.000 оброка за социјално загрозените семејства

„Сите сити“ за два месеца обезбеди 10.000 оброка за социјално загрозените семејства

Скопје, 20 јуни 2018 (МИА) - Преку системот за донирање на вишок храна „Сите сити“ за два месеца обе... повеќе...

Почнува летната серија трки на плажа

Почнува летната серија трки на плажа

Скопје, 20 јуни 2018 (МИА) - Со трка во Скопје започнува серијата трки покрај вода Beach Run што ги ... повеќе...

Мозаик

Почина Вини Пол Ебот, еден од браќата основачи на Пантера

Вини Пол Ебот, еден од основачите на хеви метал бе...

Дебелеењето нуспојава на Мундијалот

Седењето пред телевизор, пиењето на зашеќерени нап...

На аеродомот во Орландо ќе се скенираат лицата на сите патници

Меѓународниот аеродом во Орландо, кој е најпромете...

Стаорец изел 19.000 долари во бакомат во Индија

Стаорец или повеќе стаорци влегле во банкомат во с...

Таткото на Кејт Спејд починал неколку часа пред нејзиниот погреб

Ерл Броснејн (89), таткото на дизајнерката Кејт Сп...