• A-
  • A
  • A+
среда, 20 јуни 2018, 

Граѓански сектор

Второ место во Русија за тим македонски архитекти

Второ место во Русија за тим македонски архитекти

Скопје, 23 мај 2018 (МИА) - Тимот на македонски и странски архитекти предводен од архитект Сара Симо... повеќе...

 
Марш за покревање на јавната свест за проблемите на лицата со параплегија и квадриплегија

Марш за покревање на јавната свест за проблемите на лицата со параплегија и квадриплегија

Скопје, 23 мај 2018 (МИА) - Националниот сојуз на лица со телесен инвалидитет на Македонија - Мобилн... повеќе...

Селфи во кавадаречко лозје од 1928 година

Селфи во кавадаречко лозје од 1928 година

Кавадарци, 23 мај 2018 (МИА) - Селфи фотографија во кавадаречко лозје од 1928 година е дел од колекц... повеќе...

Презентација на извештај од проект „Опсерваторија на медиумските реформи“

Презентација на извештај од проект „Опсерваторија на медиумските реформи“

Скопје, 23 мај 2018 (МИА) - Трет периодичен мониторинг извештај во рамки на проектот „Опсерваторија ... повеќе...

Хуманитарна аукција за матурантите од СОС Детско село

Хуманитарна аукција за матурантите од СОС Детско село

Скопје, 23 мај 2018 (МИА) - Хуманитарна аукција во рамки на кампањата „Креатори на насмевки“ за соби... повеќе...

Мирен матурски викенд во Гевгелија

Мирен матурски викенд во Гевгелија

Гевгелија, 22 мај 2018 (МИА) - Матурската вечер на гевгелиските матуранти минала мирно, потврдува ин... повеќе...

Мониторинг извештај за корупцијата и транспарентноста во Македонија

Мониторинг извештај за корупцијата и транспарентноста во Македонија

Скопје, 22 мај 2018 (МИА) - Клучните наоди од првиот мониторинг извештај за корупцијата во Република... повеќе...

Само седум отсто од прилозите на вестите оригинални теми на самите редакции

Само седум отсто од прилозите на вестите оригинални теми на самите редакции

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - За разлика од периодот од пред една година, разноликост во известувањето... повеќе...

Каранфиловска Пановска: Македонското општество повторно почна да се отвора

Каранфиловска Пановска: Македонското општество повторно почна да се отвора

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) – Извршната директорка на Фондацијата ФООМ Фани Каранфилова Пановска истак... повеќе...

Дебата за известувањето кај најгледаните ТВ-канали во Македонија

Дебата за известувањето кај најгледаните ТВ-канали во Македонија

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - Дебата „Разноликост во известувањето на централните информативни изданиј... повеќе...

Дебата за законите за вработените во јавниот сектор и за административни службеници

Дебата за законите за вработените во јавниот сектор и за административни службеници

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - Дебата за тоа зошто се потребни измени во Законот за вработени во јавнио... повеќе...

Конференција „Има ли отворено општество во Македонија?“

Конференција „Има ли отворено општество во Македонија?“

Скопје, 21 мај 2018 (МИА) - Завршната конференција „Има ли шанси отвореното општество во Македонија?... повеќе...

На Хималаите почина македонскиот планинар Георги Петков

На Хималаите почина македонскиот планинар Георги Петков

Гевгелија, 20 мај 2018 (МИА)-Македонскиот планинар Георги Петков од Гевгелија починал денес од срцев... повеќе...

Власите во Македонија го одбележаа 23 Мај

Власите во Македонија го одбележаа 23 Мај

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) - Влашката заедница во Македонија денеска во хотелот Александар Палас во С... повеќе...

УПОЗ организира дебата за потребата од законски измени за јавниот сектор и администрацијата

УПОЗ организира дебата за потребата од законски измени за јавниот сектор и администрацијата

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) - Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија ... повеќе...

Работилница за учество на граѓаните во реформите на политиките за вода

Работилница за учество на граѓаните во реформите на политиките за вода

Скопје, 19 мај 2018 (МИА) - Во рамки на проектот „Граѓаните активен партнер во реформите на политики... повеќе...

Одбележан Денот на пожарникарството во Дебар

Одбележан Денот на пожарникарството во Дебар

Дебар, 19 мај 2018 (МИА) - Територијалната противпожарна единица во Дебар денеска го одбележа 20 Мај... повеќе...

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...