• A-
  • A
  • A+
понеделник, 21 мај 2018, 

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ:Од покачувањето на акцизата директна штета за граѓаните од 50 милиони евра

ВМРО-ДПМНЕ:Од покачувањето на акцизата директна штета за граѓаните од 50 милиони евра

Скопје, 21 мај 2018 Покачувањето на акцизата на дизелот нема да ги погоди сиромашните граѓани биде... повеќе...

 
Левица ќе поднесе кривична пријава против Зоран Заев

Левица ќе поднесе кривична пријава против Зоран Заев

Скопје, 20 мај 2018 (МИА) - Политичката партија Левица најави дека ќе поднесе кривичната пријава про... повеќе...

Кирацовски: Граѓаните даваат поддршка и се вклучуваат во градењето на политиките за подобар живот

Кирацовски: Граѓаните даваат поддршка и се вклучуваат во градењето на политиките за подобар живот

20 мај 2018 Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски, периодов остварува интензивни посет... повеќе...

СДСМ: Eкономска катастрофа беше криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ и тоа заврши

СДСМ: Eкономска катастрофа беше криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ и тоа заврши

Скопје, 20 мај 2018Не постои поголема економска катастрофа од онаа која се случуваше за време на 11 ... повеќе...

Левица е против промена на уставното име

Левица е против промена на уставното име

20 мај 2018  Политичката партија Левица го осудува недостоинственото однесување на актуелниот преми... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија на чело со СДСМ е пред економски колапс

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија на чело со СДСМ е пред економски колапс

Скопје, 20 мај 2018 Република Македонија на чело со СДСМ е пред економски колапс. Граѓаните живеат ... повеќе...

Глас за Македонија: Заев предложи име за меѓународна употреба со локално значење

Глас за Македонија: Заев предложи име за меѓународна употреба со локално значење

20 мај 2018 Владата на Заев предложи име за меѓународна употреба со локално значење, што ќе значи ц... повеќе...

СДСМ: Граѓаните го поразија режимот на Груевски, а Мицкоски останува негов заробеник

СДСМ: Граѓаните го поразија режимот на Груевски, а Мицкоски останува негов заробеник

19 мај 2018  Граѓаните го поразија режимот на Никола Груевски, најголемото зло за граѓаните и за Ре... повеќе...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да прифати промена на Устав со цел промена на името

Скопје, 19 мај 2018 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ останува на својата позиција од претходно, а тоа е дека нема ... повеќе...

Мицкоски во Паленица: Потребно ни е обединување за одбрана на државните интереси

Мицкоски во Паленица: Потребно ни е обединување за одбрана на државните интереси

19 мај 2018  ВМРО-ДПМНЕ ќе ги искористи сите алатки кои што му стојат на располагање да се бори про... повеќе...

Беса на Касами: Република Илинденска Македонија е неприфатливо име за Албанците

Беса на Касами: Република Илинденска Македонија е неприфатливо име за Албанците

Скопје, 19 мај 2018 (МИА) - Движењето Беса на Биљал Касами денеска соопшти дека не го прифаќа името ... повеќе...

ДОМ на годишно собрание на Европските зелени во Белгија

ДОМ на годишно собрание на Европските зелени во Белгија

Скопје, 19 мај 2018 Делегација од раководството на ДОМ во состав; Лилјана Поповска, Маја Морачанин,... повеќе...

Ѓорчев во Стејт департментот се сретна со Вес Мичел и Метју Палмер

Ѓорчев во Стејт департментот се сретна со Вес Мичел и Метју Палмер

Скопје, 19 мај 2018 Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев за време на посетата во Ваш... повеќе...

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

Мицкоски: Ставот за името ќе го искажеме по лидерската средба

Охрид, 18 мај 2018 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва изјави дека ставот на па... повеќе...

Села: Ако има договор меѓу Македонија и Грција, да се искористи моментот

Села: Ако има договор меѓу Македонија и Грција, да се искористи моментот

Охрид, 18 мај 2018 (МИА) - Зијадин Села, лидерот на Алијансата на Албанците денеска од Охрид порача ... повеќе...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Коста Костадинов

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференцијата на Коста Костадинов

Скопје, 18 мај 2018 Продолжува безидејноста на СДСМ, која се сака да се покрие со празни флоскули,... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ го повтори барањето за лидерска средба за разговорите за името

ВМРО-ДПМНЕ го повтори барањето за лидерска средба за разговорите за името

18 мај 2018 Во изминатите денови неколкупати јавно побаравме од премиерот Заев за лидерска средба ... повеќе...

Мозаик

Париз го продолжува проектот за речни такси возила

Во главниот град на Франција Париз, на реката Сена...

Поранешен соработник на Спилберг прави холограмски диносауруси со пердуви

Џек Хорнер, некогашниот соработник на режсерот Сти...

Шакира изненади со флексибилноста

Партнерката на фудбалерот на Барселона Жерард Пике...

Хари и Меган го одложија медениот месец поради роденденот на принцот Чарлс

Британскиот принц Хари и принцезата Меган го одлож...

Францускиот режисер Лик Бесон обвинет за силување

Познатиот француски режисер Лик Бесон (59) е обвин...