Политички партии

СДСМ: Договорот го гарантира и зајакнува македонскиот идентитет и јазик

СДСМ: Договорот го гарантира и зајакнува македонскиот идентитет и јазик

Скопје, 24 септември 2018 Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со персп... повеќе...

 
ВМРО-ДПМНЕ: Достоинството нема цена

ВМРО-ДПМНЕ: Достоинството нема цена

Скопје, 24 септември 2018 Зоран Заев е единствениот политичар во Македонија кој се согласил да ги п... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Власта да каже што ќе се менува во Преамбулата и Уставот

ВМРО-ДПМНЕ: Власта да каже што ќе се менува во Преамбулата и Уставот

Скопје, 24 септември 2018 Никола Димитров лаже и се губи во контрадикциите. Очигледна е намерата на... повеќе...

Оштетени два штаба на СДСМ во Куманово, приведено едно лице

Оштетени два штаба на СДСМ во Куманово, приведено едно лице

Куманово, 24 септември 2018 (МИА) - Оштетени се стаклата на два одделни штаба на политичката партија... повеќе...

Костадинов: Пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина

Костадинов: Пред најзначајната одлука во историјата на независна Македонија Мицкоски се обидува да ја напаѓа македонската иднина

24 септември 2018  Во последните денови пред најзначајната одлука во историјата на независна Македо... повеќе...

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните да донесат правилна одлука како и што ќе прават на 30 септември

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните да донесат правилна одлука како и што ќе прават на 30 септември

Скопје, 24 септември 2018  Никој нема право да се коцка со идентитетот, традицијата, историјата и к... повеќе...

Ѓорчев на самит на ИДУ: Економијата се влошува, медиумите под удар, политичкиот прогон се засилува

Ѓорчев на самит на ИДУ: Економијата се влошува, медиумите под удар, политичкиот прогон се засилува

24 септември 2018  За време на посетата на САД меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев с... повеќе...

СДСМ: Иванов не е тој кој одлучуа за иднината, граѓаните ќе ја донесат одлуката

СДСМ: Иванов не е тој кој одлучуа за иднината, граѓаните ќе ја донесат одлуката

Скопје, 24 септември 2018 Во клучната недела за иднината на државата и нејзините граѓани, Ѓорге Ива... повеќе...

ДОМ: Бездомните кучиња може да се решат само со интерсекторска соработка

ДОМ: Бездомните кучиња може да се решат само со интерсекторска соработка

Скопје, 24 септември 2018  По јавно искажаните заложби на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов,... повеќе...

Ахмети: Да излеземе и да гласаме на 30 септември „за“ европска Македонија

Ахмети: Да излеземе и да гласаме на 30 септември „за“ европска Македонија

Куманово, 23 септември 2018 (МИА) - На 30 септември се гласа за големи прашања. Овој договор не е то... повеќе...

Димитров во Битола: Одговорноста за иднината е на сите нас

Димитров во Битола: Одговорноста за иднината е на сите нас

Скопје, 23 септември 2018  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, вчера и денеска беше в... повеќе...

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

СДСМ: Има ли Мицкоски план за европска иднина на Македонија?

Скопје, 23 септември 2018 Ајде Мицкоски, ако немаш план за бојкот поддржи го планот за влез на Маке... повеќе...

Шекеринска во Карпош: Нашиот јазик и културно наследство се потврдени, во сојузот со 500 милиони ќе бидеме многу посилни!

Шекеринска во Карпош: Нашиот јазик и културно наследство се потврдени, во сојузот со 500 милиони ќе бидеме многу посилни!

23 септември 2018 Владата се обврза дека ќе одработи покана за членство во НАТО, датум за почеток н... повеќе...

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Мицкоски: Договорот со Грција е против македонските национални интереси и држава

Охрид, 23 септември 2018 (МИА) – Договорот за менување на името е штетен и треба да се отфрли. Тој е... повеќе...

Ѓорчев во САД на конференција на глобалната организација на десниот центар ИДУ

Ѓорчев во САД на конференција на глобалната организација на десниот центар ИДУ

23 септември 2018 Меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев учествува на конференцијата ... повеќе...

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Заев од Радовиш: Никогаш повеќе ФИРОМ

Радовиш, 22 септември 2018 (МИА) - Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навре... повеќе...

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Мицкоски од Неготино: Заев ги крие уставните амандмани

Неготино, 22 септември 2018 Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари средба со граѓан... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...