• A-
  • A
  • A+
вторник, 17 јули 2018, 

Одбрана и безбедност

Сезонска полициска канцеларија во Пештани

Сезонска полициска канцеларија во Пештани

Охрид, 16 јули 2018 (МИА) – Со цел зајакнување на партнерскиот однос со граѓаните, излегување во пре... повеќе...

 
Македонија ќе го користи италијанското искуство во заштитата на шумите

Македонија ќе го користи италијанското искуство во заштитата на шумите

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) - Во заштитата на шумите и имплементирање на Регулативата за дрвна маса н... повеќе...

Опожарен возило на улицата „Виргино“

Опожарен возило на улицата „Виргино“

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) - Патничко возило „голф“ ноќеска е опожарено на улицата „Виргино“ во Скоп... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) - Во Секторот за внатрешни работи Скопје од Градската општа болница „Свет... повеќе...

Неготинец починал откако испил отров

Неготинец починал откако испил отров

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) - Четириесет и шестгодишен жител од неготинското село Тремник вчера почин... повеќе...

Кривична пријава за скопјанец кој украл 73 илјади евра

Кривична пријава за скопјанец кој украл 73 илјади евра

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) - МВР поднесе кривична пријава до Основно јавно обвинителство во Скопје п... повеќе...

Спасовски: Не мислам да водам истрага преку медиумите

Спасовски: Не мислам да водам истрага преку медиумите

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) – Не мислам да водам истрага преку медиуми, вели министерот за внатрешни ... повеќе...

Независниот синдикат бара враќање на 12-часовните смени за униформираната полиција на СВР-Скопје

Независниот синдикат бара враќање на 12-часовните смени за униформираната полиција на СВР-Скопје

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) - Независниот синдикат на полицијата (НСП) бара итна промена на воведното... повеќе...

Пронајден мртов маж во центарот на Прилеп

Пронајден мртов маж во центарот на Прилеп

Прилеп, 16 јули 2018 (МИА) - Изутрината во центарот на Прилеп е пронајден мртов маж на околу 30-годи... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) - На 15.07.2018 година околу 16,50 часот на крстосницата од улицата „Козл... повеќе...

Во Скопје викендот 30 сообраќајки, тројца тешко повредени

Во Скопје викендот 30 сообраќајки, тројца тешко повредени

Скопје, 16 јули 2018 (МИА) – Три лица биле тешко повредени во три од вкупно 30 сообраќајки случени в... повеќе...

Mуaреми: Подготвен сум да расчистиме со криминалот

Mуaреми: Подготвен сум да расчистиме со криминалот

Скопје, 15 јули 2018 (МИА) - Имам нулта толеранција за организираниот криминал и корупција. Имам цел... повеќе...

Нападнати момчиња во Дебар, едно потешко повредено

Нападнати момчиња во Дебар, едно потешко повредено

Скопје, 15 јули 2018 (МИА) - Пет лица ноќеска, во 2:50 часот, физички го нападнале Г.Е.(20), кој бил... повеќе...

Унгарски државјанин ограбен на бензинска пумпа во близина на Градско

Унгарски државјанин ограбен на бензинска пумпа во близина на Градско

Скопје, 15 јули 2018 (МИА) - Непознат сторител вчера го ограбил Р.Л. (38) од Украина на бензинска пу... повеќе...

Исчезнато 12-годишно момче од Скопје

Исчезнато 12-годишно момче од Скопје

Скопје, 15 јули 2018 (МИА) - Дванаесетгодишно момче од Скопје вчера околу 12 часот исчезнало од семе... повеќе...

Тешка кражба во црквата „Св. Петка“ во Луковица

Тешка кражба во црквата „Св. Петка“ во Луковица

Тетово, 15 јули 2018 (МИА) – Околу 3.500 денари штета предизвикале засега непознати сторители по теш... повеќе...

Скопјанка физички нападната на прославата во Градскиот парк

Скопјанка физички нападната на прославата во Градскиот парк

Скопје, 15 јули 2018 (МИА) - Непознато машко лице синоќа во 21:10 часот физички ја нападнал В.Џ.(26)... повеќе...