• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Република

Општина Гостивар определи локација за продажба на добиток за Курбан Бајрам

Општина Гостивар определи локација за продажба на добиток за Курбан Бајрам

Гостивар, 14 август 2018 (МИА) - Локалната самоуправа во Гостивар определи локација на која ќе се пр... повеќе...

 
Акција за заловување кучиња скитници во Македонска Каменица

Акција за заловување кучиња скитници во Македонска Каменица

Македонска Каменица, 14 август 2018 (МИА) - Општина Македонска Каменица и оваа година со заловување ... повеќе...

Започна пријавувањето за „Опен фан фудбал 2018“ во Крива Паланка

Започна пријавувањето за „Опен фан фудбал 2018“ во Крива Паланка

Крива Паланка, 14 август 2018 (МИА) – Отворените забавни летни фудбалски школи „Open Fun Football Sc... повеќе...

Внатрешноста на пештерата „Убавица“ во Горна Ѓоновица ќе се гледа виртуелно во 3Д

Внатрешноста на пештерата „Убавица“ во Горна Ѓоновица ќе се гледа виртуелно во 3Д

Гостивар, 14 август 2018 (МИА) - Италијански и домашни спелеолози ќе работат на истражување на пеште... повеќе...

„Пастрамајлијада“ во Штип од 21 до 23 септември

„Пастрамајлијада“ во Штип од 21 до 23 септември

Штип, 14 август 2018 (МИА) - При крај се подготовките за традиционалната штипска „Пастрамајлијада“ ш... повеќе...

Во Гостивар отворена фитнес зона

Во Гостивар отворена фитнес зона

Гостивар, 14 август 2018 (МИА) - Заменик-директорот на Агенцијата за млади и спорт Газменд Ристеми в... повеќе...

Околу 200 договори за практикантство во Куманово

Околу 200 договори за практикантство во Куманово

Куманово, 14 август 2018 (МИА) - Двесте и дванаесет договори склучиле физичките и правните лица од К... повеќе...

Во општина Виница се асфалтираат улици во градот и во населените места

Во општина Виница се асфалтираат улици во градот и во населените места

Кочани, 14 август 2018 (МИА) - Во општина Виница во тек е изградбата на 12 улици за кои локалната са... повеќе...

Кумановскиот расадник на ЈП „Македонски шуми“ подготвен за престојната сезона за пошумување

Кумановскиот расадник на ЈП „Македонски шуми“ подготвен за престојната сезона за пошумување

Куманово, 14 август 2018 (МИА) - Расадникот на кумановската подружница на ЈП „Македонски шуми“ интен... повеќе...

Без вода дел од населба Драчево

Без вода дел од населба Драчево

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - Поради дефект на приклучна цевка од ф-1“ на ул. „Шандор Петефи“ 13, в... повеќе...

Камениот римски мост во Богомила ќе биде само за пешаци, ќе се гради нов за сообраќај

Камениот римски мост во Богомила ќе биде само за пешаци, ќе се гради нов за сообраќај

Велес, 13 август 2018 (МИА) -  Стариот римски мост во Богомила, во срцето на Азот, ќе се заштити и ќ... повеќе...

Општина Кочани и фондацијата „Фридрих Еберт“ организираат форум за младинските перспективи за локален развој

Општина Кочани и фондацијата „Фридрих Еберт“ организираат форум за младинските перспективи за локален развој

Кочани, 13 август 2018 (МИА) - Општина Кочани и канцеларијата на Фондацијата „Фридрих Еберт“ во Скоп... повеќе...

Санација и асфалтирање на улицата  „8 Октомври“ во Крива Паланка

Санација и асфалтирање на улицата „8 Октомври“ во Крива Паланка

Крива Паланка, 13 август 2018, (МИА) – Се врши санација и подготовка за поставување нов асфалтен сло... повеќе...

Кривична пријава за лице од Октиси за напад со нож

Кривична пријава за лице од Октиси за напад со нож

Струга, 13 август 2018 (МИА) - Полициската станица од Струга поднесе кривична пријава против М.Ц.(21... повеќе...

Во Крива Паланка поставени три слободни интернет зони

Во Крива Паланка поставени три слободни интернет зони

Крива Паланка, 13 август 2018 (МИА) - Поставени се три слободни зони со безжичен интернет на територ... повеќе...

Дваесетина дозволи за собирање чаеви и печурки во Кумановско

Дваесетина дозволи за собирање чаеви и печурки во Кумановско

Куманово, 13 август 2018 (МИА) - Кумановската подружница на Јавното претпријатие „Македонски Шуми“ з... повеќе...

Вкупно четириесетина ученици поднеле барање за прием во ученичкиот дом во Куманово

Вкупно четириесетина ученици поднеле барање за прием во ученичкиот дом во Куманово

Куманово, 13 август 2018 (МИА) - Вкупно четириесетина ученици  од селата од кумановско и од општинит... повеќе...

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...