• A-
  • A
  • A+
среда, 20 јуни 2018, 

Општество

И вечерва протести пред Собранието

И вечерва протести пред Собранието

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Граѓани и вечерва се собраа пред Собранието на Република Македонија за ... повеќе...

 
Во Штип се прави стратегија за младите

Во Штип се прави стратегија за младите

Штип, 19 јуни 2018 (МИА) - Советот на млади на општина Штип денеска работеше на стратегијата со која... повеќе...

Мицкоски ги прими претставниците на граѓаните кои протестираат (ПВТ)

Мицкоски ги прими претставниците на граѓаните кои протестираат (ПВТ)

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги прими претставниците на гра... повеќе...

Мицкоски ги прими претставниците на граѓаните кои протестираат

Мицкоски ги прими претставниците на граѓаните кои протестираат

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ги прими претставниците на гра... повеќе...

Демонстрантите од Собранието се упатија кон седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Демонстрантите од Собранието се упатија кон седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) – Граѓани незадоволни од Договорот за името со Грција, попладнево повторн... повеќе...

Доделени благодарници и значки за крводарителите од Крива Паланка

Доделени благодарници и значки за крводарителите од Крива Паланка

Крива Паланка, 19 јуни 2018 (МИА) - Црвениот Крст од Крива Паланка на свеченост по повод Светскиот д... повеќе...

Голем интерес за бесплатен одмор за деца од социјално ранливи категории од Куманово

Голем интерес за бесплатен одмор за деца од социјално ранливи категории од Куманово

Куманово, 19 јуни 2018 (МИА) - Вкупно 153 барања доставиле семејства од социјален ризик од Куманово,... повеќе...

Новиот број на „Лице в лице“ посветен на врсничкото насилство

Новиот број на „Лице в лице“ посветен на врсничкото насилство

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - „Препознај, реагирај! Црвен картон за булингот!“ е слоганот под кој веч... повеќе...

Петта светска средба на децата бегалци од егејскиот дел на Македонија

Петта светска средба на децата бегалци од егејскиот дел на Македонија

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Од денеска до 21 јуни во повеќе градови низ Македонија ќе се одржува Пе... повеќе...

Протестот за името мирен со повик да продолжи утре

Протестот за името мирен со повик да продолжи утре

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Протестот на граѓаните пред Собранието на Република Македонија против д... повеќе...

Продолжуваат протестите пред Собранието

Продолжуваат протестите пред Собранието

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Граѓани и вечерва се собираат пред зградата на Собранието на Република ... повеќе...

ЗНМ со осуда за физичките напади на новинари и сниматели на вчерашниот протест

ЗНМ со осуда за физичките напади на новинари и сниматели на вчерашниот протест

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) остро ги осудува физичкит... повеќе...

Струмица повторно домаќин на врвните готвачи

Струмица повторно домаќин на врвните готвачи

Струмица, 18 јуни 2018 (МИА) - Третиот меѓународен натпревар-„Гастро мак 2018“ годинава повторно ќе ... повеќе...

ХК: Демонстрантите извршија насилни дејствија, а полицијата прекумерно употреби хемиски средства

ХК: Демонстрантите извршија насилни дејствија, а полицијата прекумерно употреби хемиски средства

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Граѓаните кои беа дел од вчерашниот протест пред Собранието на РМ изврш... повеќе...

Граѓански организации бараат да се повлече службената регистрација на физички лица како ДДВ обврзници

Граѓански организации бараат да се повлече службената регистрација на физички лица како ДДВ обврзници

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Тринаесет граѓански организации бараат од Владата да ја повлече законск... повеќе...

 Меѓународна летна школа „Управување во услови на мигрантски кризи“

Меѓународна летна школа „Управување во услови на мигрантски кризи“

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Од денеска до 24-ти овој месец во Скопје и во Гевгелија ќе се одржува М... повеќе...

СЕММ: Медиумите да не се злоупотребуваат за пренесување повици за радикализација

СЕММ: Медиумите да не се злоупотребуваат за пренесување повици за радикализација

Скопје, 18 јуни 2018 (МИА) - Медиумите не смеат да бидат злоупотребени за пренесување повици за обед... повеќе...

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...