• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Инфо сервиси

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

21 април 2018 Скопје -  Премиерот Зоран Заев и министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески  на... повеќе...

 
МИА најави - свет

МИА најави - свет

21 април 2018 (МИА) Рим - Конгрес на италијанската левоцентристичка Демократска партија на кој треб... повеќе...

Обичаи и верувања

21 април 2018 (МИА) Верувања – суеверија Брусничките вампири  Заради воденичарството, а во водени... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

21 април 2018 (МИА) 753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал градот Рим. 1500.- Португалск... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

21 април 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска ... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 21 април 2018 (МИА) - Денеска е сабота, 21 април 2018 година, 111-иот ден во годината. До кр... повеќе...

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

20 април 2018 Скопје - Премиерот Зоран Заев ќе го посети Фондот за иновации и технолошки развој. (... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

20 април 2018 Скопје - Премиерот Зоран Заев ќе го посети Фондот за иновации и технолошки развој. (... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

20 април 2018 (МИА) Шведска - Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш во работна посета на Швед... повеќе...

Обичаи и верувања

20 април 2018 (МИА) Народна филозофија Пословици од Струга  Ако беше убаво не ви го даваа.Ако бра... повеќе...

На денешен ден

На денешен ден

20 април 2018 (МИА) 570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на исламот, според муслиманското верувањ... повеќе...

Од верските календари

Од верските календари

20 април 2018 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска ... повеќе...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Денеска е петок, 20 април 2018 година, 110-иот ден во годината. До кра... повеќе...

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

МИА Најави-Македонија (ДПЛ)

19 април 2018 Скопје - Претседателот на Собранието Талат Џафери во официјална посета на Република Т... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

19 април 2018 Скопје - Потпретседателот на Собранието на Република Македонија, Горан Мисовски ќе се... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

19 април 2018 Скопје - Потпретседателот на Собранието на Република Македонија, Горан Мисовски ќе се... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

19 април 2018 (МИА) Белград - Високата претставничка на ЕУ за надворешна политика и безбедност Феде... повеќе...

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...