Спорт

„The Best“: Мбапе е најдобар млад играч

„The Best“: Мбапе е најдобар млад играч

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Ѕвездата на Франција и Монако, Килијан Мбапе ја доби наградата... повеќе...

 
Куртоа избран за најдобриот голман во светот за 2018 година

Куртоа избран за најдобриот голман во светот за 2018 година

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Голманот на Реал Мадрид, Тибо Куртоа беше прогласен за најдоба... повеќе...

Дешан ја освои наградата „Тренер на годината“

Дешан ја освои наградата „Тренер на годината“

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Тренерот на репрезентацијата на Франција, Дидие Дешан, целосно... повеќе...

Салах ја освои наградата „Ференц Пушкаш“ за најубав гол (ВИДЕО)

Салах ја освои наградата „Ференц Пушкаш“ за најубав гол (ВИДЕО)

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах ја доби наградата „Ференц Пушк... повеќе...

Мичел Салгадо: Перез ќе привлече големо име

Мичел Салгадо: Перез ќе привлече големо име

Мадрид, 24 септември 2018 (МИА) - Поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид, Мичел Салгадо, верува д... повеќе...

УЕФА почна истрага против ПСЖ

УЕФА почна истрага против ПСЖ

Нион, 24 септември 2018 (МИА) - Европската фудбалска централа УЕФА започна нова истрага против ф... повеќе...

Азар: Да бидеш трениран од Сари е прекрасно нешто

Азар: Да бидеш трениран од Сари е прекрасно нешто

Лондон, 24 септември 2018 (МИА) - Крилото на Челзи, Еден Азар, го изрази своето мислење за новио... повеќе...

Гвардиола: Главната цел пред Сити останува одбрана на титулата во Премиер лигата

Гвардиола: Главната цел пред Сити останува одбрана на титулата во Премиер лигата

Манчестер, 24 септември 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола потсети дека одб... повеќе...

Ањели сака натпревари од Серија „А“ да се играат во странство

Ањели сака натпревари од Серија „А“ да се играат во странство

Торино, 24 септември 2018 (МИА) - Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели, изјави дека клубовите... повеќе...

Лопетеги започна шампионски во Реал Мадрид (статистика)

Лопетеги започна шампионски во Реал Мадрид (статистика)

Мадрид, 24 септември 2018 (МИА) - Во последните 10 години, Реал Мадрид освои само две титули во ... повеќе...

„Франс фудбал“ ќе доделува „Златна топка“ и за жени

„Франс фудбал“ ќе доделува „Златна топка“ и за жени

Париз, 24 септември 2018 (МИА) - Француското издание „Франс фудбал“ оваа година ќе додели награда „З... повеќе...

Европската недела на спортот одбележана во Тетово

Европската недела на спортот одбележана во Тетово

Тетово, 24 септември 2018 (МИА) - Одбојкарскиот тренер Слободан Зафоровски како и фудбалерите на прв... повеќе...

Бекам бара тренер за својот тим, Зидан опција

Бекам бара тренер за својот тим, Зидан опција

Мајами, 24 септември 2018 (МИА) - Зинедин Зидан бил поканет од својот поранешен соиграч Дејвид Бекам... повеќе...

Луис Енрике: ВАР е најдоброто нешто што му се случи на фудбалот

Луис Енрике: ВАР е најдоброто нешто што му се случи на фудбалот

Мадрид, 24 септември 2018 (МИА) - Селекторот на Шпанија, Луис Енрике, рече дека воведувањето на сист... повеќе...

Борусија Дортмунд и Хофенхајм под истрага во Германија

Борусија Дортмунд и Хофенхајм под истрага во Германија

Берлин, 24 септември 2018 (МИА) - Германскиот фудбалски сојуз ќе ги испитува Хофенхајм и Борусија До... повеќе...

Погба го искритикува Мурињо, без да го спомне неговото име

Погба го искритикува Мурињо, без да го спомне неговото име

Манчестер, 24 септември 2018 (МИА) - Колку и да тврди Жозе Мурињо дека не е во конфликт со најскапио... повеќе...

Италијанските медиуми веќе му најдоа замена на Ди Франческо

Италијанските медиуми веќе му најдоа замена на Ди Франческо

Рим, 24 септември 2018 (МИА) – Тренерот на Рома, Еузебио ди Франческо нема уште долго да се задржи н... повеќе...

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...