• A-
  • A
  • A+
петок, 17 август 2018, 

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме политичка одговорност и одговараме само пред граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ: Имаме политичка одговорност и одговараме само пред граѓаните

Скопје, 16 август 2018 Има ли некој во седиштето на СДСМ или сите од раководството се посветени на ... повеќе...

 
Двајца турски државјани со пасоши барани од Интерпол приведени на ГП Богородица

Двајца турски државјани со пасоши барани од Интерпол приведени на ГП Богородица

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Двајца турски државјани У.А. (28) и Г.Р. (25) биле лишени од слобода ... повеќе...

Жена прегазена од трактор во Требеништа

Жена прегазена од трактор во Требеништа

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Шеесет и двегодишната В.М. од с.Требеништа, со живеалиште во Австрали... повеќе...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - На 15.08.2018 година околу 21.20 часот на регионален пат Куманово-с.Л... повеќе...

„Играме бадминтон“ во Општина Аеродром

„Играме бадминтон“ во Општина Аеродром

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Општина Аеродром и Бадминтон федерацијата на Македонија (БФМ) започну... повеќе...

Кривична за кичевчани за малтретирање на сопствените деца

Кривична за кичевчани за малтретирање на сопствените деца

Кичево, 16 август 2018 (МИА) - Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „запуштање... повеќе...

„Теактер студио“ наскоро со премира во Куманово

„Теактер студио“ наскоро со премира во Куманово

Куманово, 16 август 2018 (МИА) - Младите актери од Куманово под менторство на актерот Горан Илиќ... повеќе...

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка на патот Демир Капија - Бесвица

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка на патот Демир Капија - Бесвица

Велес, 16 август 2018 (МИА) - В.Б.(34) од Демир Капија се здобил со повреди откако со мотоциклот мар... повеќе...

Без струја утре делови од село Добри дол и скопски Центар

Без струја утре делови од село Добри дол и скопски Центар

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Без електрична енергија утре ќе бидат дел од жителите на селото Добри... повеќе...

Еуростат: Во Македонија околу 46.000 легла за сместување туристи

Еуростат: Во Македонија околу 46.000 легла за сместување туристи

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Македонија располага со околу 46.000 легла за сместување туристи од к... повеќе...

По 14. пат организирана Расадничка вечер

По 14. пат организирана Расадничка вечер

Делчево, 16 август 2018 (МИА) - Иселениците од делчевската населба Стар Расадник синоќа се собраа ... повеќе...

МФ: Со законски измени поголема заштита на корисниците на осигурителни полиси

МФ: Со законски измени поголема заштита на корисниците на осигурителни полиси

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Oсигурителните компании ќе бидат обврзани, во рок од пет дена, сите и... повеќе...

„Елсеведи електрик“ заинтересирана за инвестирање во Македонија

„Елсеведи електрик“ заинтересирана за инвестирање во Македонија

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев имаше средба со менаџментот на компанијата „Елсе... повеќе...

Во Скопје 12 сообраќајки, повредени шест лица

Во Скопје 12 сообраќајки, повредени шест лица

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - На територија на Скопје во изминатото деноноќие се случиле 12 сообраќ... повеќе...

СДСМ повторно го повикува Мицкоски да се изјасни за референдумот

СДСМ повторно го повикува Мицкоски да се изјасни за референдумот

Скопје, 16 август 2018 Ајде Мицкоски охрабри се, изјасни се за што си, граѓаните се за светла иднин... повеќе...

На Богородица се чека до еден час, на Табановце до 45 минути

На Богородица се чека до еден час, на Табановце до 45 минути

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - На граничниот премин Богородица од македонска страна за излез се чека... повеќе...

Заврши дводневниот баскет турнир во Делчево

Заврши дводневниот баскет турнир во Делчево

Делчево, 16 август 2018 (МИА) - Со одигрување на финалниот натпревар синоќа во Делчево заврши дводне... повеќе...

Мозаик

Девојката турната од мост бара казна за нејзината другарка (видео)

Девојка која падна од мост во американската сојузн...

„Ага" прогласен за најдобар филм на Сараевскиот филмски фестивал

Бугарскиот филм „Ага" на режисерката Милка Лазаров...

Морето исфрли влакнесто суштество без очи

На рускиот источен брег, морето исфрли необично вл...

Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку не остана без рака (видео)

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откак...

Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот според „Форбс“

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатен...