• A-
  • A
  • A+
петок, 17 август 2018, 

Македонија

Полицијата приведе сопственик на локал од Жеровјане и девет танчерки

Полицијата приведе сопственик на локал од Жеровјане и девет танчерки

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - При акциска контрола на полицијата ноќеска во угостителски објект во ... повеќе...

 
Скопјанец нападнат од вработен додека чекал да подигне лична карта

Скопјанец нападнат од вработен додека чекал да подигне лична карта

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Скопјанец пријавил дека бил нападнат од вработен во Управните служби ... повеќе...

Групи од регионот, Европа и Куба на фестивалот на народна култура „Пображење“ во Вевчани

Групи од регионот, Европа и Куба на фестивалот на народна култура „Пображење“ во Вевчани

Вевчани, 16 август 2018 (МИА) – Во организација на културно уметничкото друштво „Дримкол“ од денеска... повеќе...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - На 15.08.2018 година во 17:20 часот во Полициска станица „Центар", Д.... повеќе...

Градскиот центар за социјална работа со апел да се пријавуваат лица и семејства во ризик

Градскиот центар за социјална работа со апел да се пријавуваат лица и семејства во ризик

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Меѓуопштинскиот центар за социјална работа на Град Скопје апелира до ... повеќе...

„Потестатизам“, дело што ја опишува моќта како предмет на психопатологијата

„Потестатизам“, дело што ја опишува моќта како предмет на психопатологијата

Струга, 16 август 2018 (МИА) – Во издание на „Паблишер“ излезе од печат книгата „Потестатизам“, прв ... повеќе...

Почна одбележувањето на Денот на АРМ, централниот настан закажан за утре (видео)

Почна одбележувањето на Денот на АРМ, централниот настан закажан за утре (видео)

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Со свечено постројување, положување цвеќе пред споменикот на загинати... повеќе...

Бектеши: Може да се побара сопственичката структура на фирмите што добија поддршка за конкурентност

Бектеши: Може да се побара сопственичката структура на фирмите што добија поддршка за конкурентност

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Првите 20 милиони денари поддршка од Програмата за конкурентност на М... повеќе...

Полицискиот синдикат бара МВР под итно да набави нови униформи за полицајците

Полицискиот синдикат бара МВР под итно да набави нови униформи за полицајците

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Независниот синдикат на полицијата бара од МВР да спроведе итна набав... повеќе...

Рочиштата за „Титаник“ со паузи заради мајчинските обврски на Јанкулоска

Рочиштата за „Титаник“ со паузи заради мајчинските обврски на Јанкулоска

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Судењето за предметот „Титаник“ на СЈО на кој се присутни сите обвине... повеќе...

Холандија ја поддржува Македонија во процесот за членство во ЕУ и НАТО

Холандија ја поддржува Македонија во процесот за членство во ЕУ и НАТО

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Премиерот Зоран Заев денеска имаше средба со амбасадорот на Кралствот... повеќе...

Адвокатите во „Титаник“ не сакаат „бомбите“ да се слушаат во судница

Адвокатите во „Титаник“ не сакаат „бомбите“ да се слушаат во судница

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи судењето за предметот „Т... повеќе...

Кузмановска: Со членство во ЕУ се зголемуваат фондовите за македонските земјоделци

Кузмановска: Со членство во ЕУ се зголемуваат фондовите за македонските земјоделци

Струмица, 16 август 2018 (МИА) - Пратеничката Катерина Кузмановска денеска изјави дека македонско-гр... повеќе...

Квалитетна филмска програма и познати имиња на 39. ИФФК „Браќа Манаки“

Квалитетна филмска програма и познати имиња на 39. ИФФК „Браќа Манаки“

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Квалитетна филмска програма и познати имиња на светската кинематограф... повеќе...

Бектеши: Ако Русија става блокади ќе најдеме други пазари

Бектеши: Ако Русија става блокади ќе најдеме други пазари

Скопје, 16 август 2018 (МИА) – Не навлегувам во тоа дали руската блокада за праските е политичка одл... повеќе...

Кој и зошто сака да ги скара Македонија и Бугарија

Кој и зошто сака да ги скара Македонија и Бугарија

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Обидите за создавање тензии меѓу Македонија и Бугарија имаат за цел д... повеќе...

Жител на Отља починал откако со возило удрил во бетонски столб

Жител на Отља починал откако со возило удрил во бетонски столб

Скопје, 16 август 2018 (МИА) - Дваесетгодишниот М.А., жител на село Отља во општина Липково починал ... повеќе...

Мозаик

Девојката турната од мост бара казна за нејзината другарка (видео)

Девојка која падна од мост во американската сојузн...

„Ага" прогласен за најдобар филм на Сараевскиот филмски фестивал

Бугарскиот филм „Ага" на режисерката Милка Лазаров...

Морето исфрли влакнесто суштество без очи

На рускиот источен брег, морето исфрли необично вл...

Се обиде да „погали“ крокодил, па за малку не остана без рака (видео)

Индиец се здоби со серизна повреда на раката откак...

Скарлет Јохансон е најплатената актерка во светот според „Форбс“

Американската актерка Скарлет Јохансон е најплатен...