• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Скопје

Нов урбан сквер и детски парк во Карпош

Нов урбан сквер и детски парк во Карпош

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Нов урбан сквер и детски парк ќе добијат граѓаните на Општина Карпош, ... повеќе...

 
Град Скопје утре ќе го објави повикот за субвенции за велосипеди

Град Скопје утре ќе го објави повикот за субвенции за велосипеди

Скопје, 20 април 2018 (МИА) - Субвенции за велосипеди, нов екоавтобус и велосипедски патеки, најави ... повеќе...

Шилегов избран за потпретседател на Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од ЈИЕ

Шилегов избран за потпретседател на Мрежата на асоцијации на локални самоуправи од ЈИЕ

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов е назначен за прв потпре... повеќе...

Поради чистење и хлорирање на резервоарот можен мал прекин во водоснабудувањето во село Радишани

Поради чистење и хлорирање на резервоарот можен мал прекин во водоснабудувањето во село Радишани

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - ЈП Водовод и Канализација утре од 9:00 часот ќе почне со чистење и хло... повеќе...

Без струја дел од Карпош, Центар и Влае

Без струја дел од Карпош, Центар и Влае

Скопје, 18 април 2018 (МИА) - Дел од општините Карпош и Центар, како и дел од населбата Влае утре во... повеќе...

Градот ќе доделува стипендии за спортисти средношколци од Скопје

Градот ќе доделува стипендии за спортисти средношколци од Скопје

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Градските власти првпат воведуваат стипендирање за спортисти средношко... повеќе...

Делови од Чаир, Гази Баба и Бутел утре без вода

Делови од Чаир, Гази Баба и Бутел утре без вода

Скопје, 17 април 2018 (МИА) -  Корисниците од населбите Гази Баба, Чаир, Кале, Топаанско Поле, Скопј... повеќе...

Делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров утре без струја

Делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров утре без струја

Скопје, 17 април 2018 (МИА) - Дел од корисниците од улицата „Рилски конгрес“ во општина Кисела Вода ... повеќе...

ДЗР констатирал неправилности во општина Карпош, извештајот испратен до ОЈО и финснсиска полиција

ДЗР констатирал неправилности во општина Карпош, извештајот испратен до ОЈО и финснсиска полиција

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Долг од 18 милиони евра акумулиран изминатите години, дополнителни дол... повеќе...

Отстранети дивите пазарџии во општина Аеродром

Отстранети дивите пазарџии во општина Аеродром

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Инспекциската служба на општина Аеродром во соработка со комуналната и... повеќе...

Општина Чаир го одбележува роденденот

Општина Чаир го одбележува роденденот

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Општина Чаир ќе го одбележи својот роденден со низа активности во теко... повеќе...

Санкционирани над 80 возила за непрописно паркирање во Центар

Санкционирани над 80 возила за непрописно паркирање во Центар

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Сообраќајната полиција и „пајак службите“ на ЈП Паркинзи на Општина Це... повеќе...

Поставен асфалт и нов водовод на улица „Бигла“ во Центар

Поставен асфалт и нов водовод на улица „Бигла“ во Центар

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Општина Центар целосно ја реконструираше улицата „Бигла“ по 50-тина го... повеќе...

Почнаа градежни активности за реконструкција и изградба нови улици во Гази Баба

Почнаа градежни активности за реконструкција и изградба нови улици во Гази Баба

Скопје, 14 април 2018 (МИА) - Општина Гази Баба денеска ја започна првата фаза од големата акција за... повеќе...

Продолжува отстранувањето непрописно паркирани возила во Центар

Продолжува отстранувањето непрописно паркирани возила во Центар

Скопје, 14 април 2018 (МИА) - ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ во соработка со СВР Скопје и ЈП „Градс... повеќе...

Богдановиќ: Наместо барокни ќе поставуваме енергетско-ефикасни фасади

Богдановиќ: Наместо барокни ќе поставуваме енергетско-ефикасни фасади

Скопје, 14 април 2018 (МИА) - Во општина Центар има голем број постари станбени објекти  кои се изгр... повеќе...

Хуманитарна забава за 13.роденден на општина Аеродром

Хуманитарна забава за 13.роденден на општина Аеродром

Скопје, 14 април 2018 (МИА) - Со хуманитарна забава за граѓаните од сите возрасти, денеска општина А... повеќе...

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...