• A-
  • A
  • A+
сабота, 23 јуни 2018, 

Најави

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

23 јуни 2018 Скопје - Одделението за превенција при СВР Скопје ќе почне со кампања и превентивни ак... повеќе...

 
МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

Виена – Средба на ОПЕК за прашањето за ограничување на испораката на нафта Париз – Францускиот прет... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

22 јуни 2018 Ранковце - Отпочнување на градежните работи за изградба на експресен пат Ранковце - Кр... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

22 јуни 2018 Ранковце - Отпочнување на градежните работи за изградба на експресен пат Ранковце - Кр... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

22 јуни 2018 Скопје - Отпочнување на градежните работи за изградба на експресен пат Ранковце - Крив... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

Москва – Рускиот претседател Владимир Путин ќе има средба со јужнокорејскиот колега Му Џе-ин Виена ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

21 јуни 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за финансирање и буџет. (Сала „Борис Трајков... повеќе...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 јуни 2018 (МИА)  Белград - Претседателот на Бугарија, Румен Радев во посета на Србија. Будимпеш... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

20 јуни 2018 Скопје - Прес-конференција на ко-известувачите на Парламентарното собрание на Советот ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

20 јуни 2018 Скопје - Прес-конференција на ко-известувачите на Парламентарното собрание на Советот ... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

19 јуни 2018 Скопје - Собранието на Република Македонија ќе ја одржи 51. седница. (11:00) Скопје -... повеќе...

МИА најави свет

МИА најави свет

19 јуни 2018Берлин - Германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон д... повеќе...

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

МИА Најави - Македонија (ДПЛ)

18 јуни 2018  Скопје - Седница на собраниската Комисија за економски прашања. (Сала „Борис Трајковс... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

18 јуни 2018 Скопје - Седница на собраниската Комисија за економски прашања. (Сала „Борис Трајковск... повеќе...

МИА Најави - Македонија

МИА Најави - Македонија

17 јуни 2018 Псаридес/Отешево -  Владите на Република Македонија и на Република Грција ќе го потпиш... повеќе...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

17 Јуни 2018 Богота – Претседателски избори во Колумбија Лос Анџелес - Германскиот претседател Фра... повеќе...

МИА Најави-Македонија

МИА Најави-Македонија

16  јуни 2018 Скопје - Нотарската комора на Република Македонија организира Свечена седница по пово... повеќе...

Мозаик

Почина Вини Пол Ебот, еден од браќата основачи на Пантера

Вини Пол Ебот, еден од основачите на хеви метал бе...

Дебелеењето нуспојава на Мундијалот

Седењето пред телевизор, пиењето на зашеќерени нап...

На аеродомот во Орландо ќе се скенираат лицата на сите патници

Меѓународниот аеродом во Орландо, кој е најпромете...

Стаорец изел 19.000 долари во бакомат во Индија

Стаорец или повеќе стаорци влегле во банкомат во с...

Таткото на Кејт Спејд починал неколку часа пред нејзиниот погреб

Ерл Броснејн (89), таткото на дизајнерката Кејт Сп...