• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Целје победи во малото финале во СЕХА лигата

Целје победи во малото финале во СЕХА лигата

Скопје, 15 април 2018 (МИА) - Словенечкиот ракометен клуб Целје заврши на третото место на „фајнал-ф... повеќе...

 
Познати сите учесниците на „фајнал-фор“ турнирот во Будимпешта

Познати сите учесниците на „фајнал-фор“ турнирот во Будимпешта

Будимпешта, 15 април 2018 (МИА) - Екипите на ЖРК Вардар, Ѓер, Ростов и ЧСМ Букурешт ќе учествуваат н... повеќе...

Ибрахимовиќ ќе игра на Светското првенство во Русија

Ибрахимовиќ ќе игра на Светското првенство во Русија

Лос Анџелес, 15 март 2018 (МИА) - Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ на својот профил на Твитер на... повеќе...

Манчестер Сити и официјално шампион на Англија

Манчестер Сити и официјално шампион на Англија

Манчестер, 15 април 2018 (МИА) - Манчестер Сити и официјално е новиот англиски шампион, откако Вест ... повеќе...

Донарума го доближи Јувентус до титулата во Серија А

Донарума го доближи Јувентус до титулата во Серија А

Милано, 15 април 2018 (МИА) - Тимот на Милан го запре Наполи на патот кон титулата, откако двата тим... повеќе...

Арсенал со нов „антирекорд“

Арсенал со нов „антирекорд“

Лондон, 15 април 2018 (МИА) - Арсенал загуби од Њукасл со 1:2 во дуел од 34-то коло на англиската Пр... повеќе...

Тони Надал: Рафаел ќе ја освои 11-та титула на „Ролан Гарос“

Тони Надал: Рафаел ќе ја освои 11-та титула на „Ролан Гарос“

Мадрид, 15 април 2018 (МИА) - Поранешниот долгогодишен тренер на Рафаел Надал и негов чичко, Тони На... повеќе...

Нов гол за Ибрахимовиќ во победа над Чикаго

Нов гол за Ибрахимовиќ во победа над Чикаго

Чикаго, 15 април 2018 (МИА) - Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ постигна три гола на исто толку н... повеќе...

Верстапен ја призна вината за судирот со Фетел

Верстапен ја призна вината за судирот со Фетел

Шангај, 15 април 2018 (МИА) - Возачот на „Ред Бул“, Макс Верстапен призна дека е виновен за денешнио... повеќе...

Иниеста по крајот на сезоната ќе каже дали оди во Кина

Иниеста по крајот на сезоната ќе каже дали оди во Кина

Барселона, 15 април 2018 (МИА) - Капитенот на Барселона, Андрес Иниеста откри дека веќе донел одлука... повеќе...

Мурињо: Очекувам Погба да биде постојан, не да дава по два гола на секој натпревар

Мурињо: Очекувам Погба да биде постојан, не да дава по два гола на секој натпревар

Манчестер, 15 април 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо постави голем цел пред... повеќе...

Буфон за Оливер: Би ги повторил зборовите, но на поинаков начин

Буфон за Оливер: Би ги повторил зборовите, но на поинаков начин

Торино, 15 април 2018 (МИА) - Голманот на Јувентус Џанлуиџи Буфон даде интервју за „Италија 1“, во к... повеќе...

Рикардо триумфираше за ГП на Кина

Рикардо триумфираше за ГП на Кина

Шангај, 15 април 2018 (МИА) - Пилотот на Ред Бул, Даниел Рикардо ги изненади фаворитите и освои побе... повеќе...

Гвардиола по победата над Тотенехм: Титулата во Премиер лигата е многу поважна од ЛШ

Гвардиола по победата над Тотенехм: Титулата во Премиер лигата е многу поважна од ЛШ

Манчестер, 15 април 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола по победата вчера во дер... повеќе...

Смртни закани за судијата Мајкл Оливер

Смртни закани за судијата Мајкл Оливер

Лондон, 15 април 2018 (МИА) - Тензиите по досудениот пенал од страна на судијата Мајкл Оливер на меч... повеќе...

Вулверхемптон се враќа во Премиер лигата

Вулверхемптон се враќа во Премиер лигата

Вулверхемптон, 15 април 2018 (МИА) - Вулверхемптон официјално се врати во Премиер Лигата. „Волците“ ... повеќе...

Рекорди за Салах и Фирмино во Премиер Лигата

Рекорди за Салах и Фирмино во Премиер Лигата

Ливерпул, 15 април 2018 (МИА) - Ѕвездите на Ливерпул, Мохамед Салах и Роберто Фирмино поставија реко... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...