• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Гвардиола: Уште во септемри знаев дека ќе ја освоиме титулата

Гвардиола: Уште во септемри знаев дека ќе ја освоиме титулата

Манчестер, 16 април 2018 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола, изјави дека уште во септ... повеќе...

 
Нишикори и покрај повредата го елиминираше Бердих

Нишикори и покрај повредата го елиминираше Бердих

Монте Карло, 16 април 2018 (МИА) - Јапонецот Кеи Нишикори го совлада чешкиот тенисер Томаш Бердих со... повеќе...

ЦАС ја прифати жалбата на Скендербег

ЦАС ја прифати жалбата на Скендербег

Лозана, 16 април 2018 (МИА) - Судот за спортска арбитража (ЦАС) на својот официјален сајт објави одл... повеќе...

Рома не го продава Алисон

Рома не го продава Алисон

Рим, 16 април 2018 (МИА) - Претседателот на Рома, Џејмс Палота изјави дека голманот Алисон Бекер нем... повеќе...

Дани Алвеш го освои 37. трофеј

Дани Алвеш го освои 37. трофеј

Париз, 16 април 2018 (МИА) – Одбранбениот фудбалер на Пари Сен Жермен, Дани Алвеш, стигна до 37. тро... повеќе...

Видал неизвесен за дуелот со Реал

Видал неизвесен за дуелот со Реал

Минхен, 16 април 2018 (МИА) – Фудбалерот на Баерн Минхен, Артуро Видал, може да го пропушти првиот н... повеќе...

Уште еден „цепелин“ на Лакрабер и Лекиќ во ТОП 5 голови во ЛШ (видео)

Уште еден „цепелин“ на Лакрабер и Лекиќ во ТОП 5 голови во ЛШ (видео)

Скопје, 16 април 2018 (МИА) – Голот постигнат по акцијата на ракометарките на Вардар, Александра Лак... повеќе...

Лајпциг остана без Забицер до крајот на сезоната

Лајпциг остана без Забицер до крајот на сезоната

Лајпциг, 16 април 2018 (МИА) – Бундеслигашт Лајпциг нема да може да смета на услугите на напаѓачот М... повеќе...

Салах фокусиран само на ЛШ

Салах фокусиран само на ЛШ

Ливерпул, 16 април 2018 (МИА) – Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах не е многу оптоварен со освоју... повеќе...

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

Бока Јуниорс му нуди договор на Буфон

Буенос Аирес, 16 април 2018 (МИА) – Аргентинскиот фудбалски клуб Бока Јуниорс е заинтересиран за гол... повеќе...

Меѓународни активности на Ендуро Тим Водно

Меѓународни активности на Ендуро Тим Водно

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Македонскиот претставник во Бму Европскиот шампионат во брзински мотоц... повеќе...

Монако ќе им враќа пари на навивачите кои допатуваа на дуелот со ПСЖ

Монако ќе им враќа пари на навивачите кои допатуваа на дуелот со ПСЖ

Париз, 16 април 2018 (МИА) – Се уште актуелниот француски фудбалски шампион Монако, објави дека ќе и... повеќе...

Дибиров стрелец на најубавиот гол на Ф4 турнирот на СЕХА (видео)

Дибиров стрелец на најубавиот гол на Ф4 турнирот на СЕХА (видео)

Скопје, 16 април 2018 (МИА) - Левото крило на Вардар, Тимур Дибиров го постигна најубавиот гол на Ф4... повеќе...

Леброн: Сум губел и со 3-1

Леброн: Сум губел и со 3-1

Кливленд, 16 април 2018 (МИА) – Ѕвездата на Кливленд, Леброн Џејмс, не е многу загрижен по поразот о... повеќе...

ПСЖ се врати на тронот

ПСЖ се врати на тронот

Париз, 16 април 2018 (МИА) – Фудбалерите на Пари Сен Жермен на пет рунди до крајот на првенството го... повеќе...

Циндриќ е МВП на Ф4 во СЕХА лигата

Циндриќ е МВП на Ф4 во СЕХА лигата

Скопје, 16 април 2018 (МИА) – Организаторот на играта на Вардар, Лука Циндриќ го доби признанието на... повеќе...

Левски ја освои БИБЛ лигата

Левски ја освои БИБЛ лигата

Самоков, 15 април 2018 (МИА) - Екипата на Левски Лукоил, која е предводена од македонскиот тренер Ал... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...