• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Зидан: „Анти-мадридизмот“ добива се поголеми размери

Зидан: „Анти-мадридизмот“ добива се поголеми размери

Мадрид, 17 април 2018 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, го прокоментира денеска зголем... повеќе...

 
МЗТ Скопје седми по гледаност во АБА лигата

МЗТ Скопје седми по гледаност во АБА лигата

Скопје, 17 април 2018 (МИА) – Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром на последното 12.... повеќе...

Шарапова се пријави на турнирот во Сан Хозе

Шарапова се пријави на турнирот во Сан Хозе

Сан Хозе, 17 април 2018 (МИА) – Поранешната прва светска тенисерка Марија Шарапова, изјави дека ќе у... повеќе...

Тројни контроли на натпреварите од СП 2018

Тројни контроли на натпреварите од СП 2018

Москва, 17 април 2018 (МИА) – Организаторот на Светското фудбалско првенство во Русија соопшти дека ... повеќе...

Марсијал меѓу Јувентус и Баерн

Марсијал меѓу Јувентус и Баерн

Рим, 17 април 2018 (МИА) - Францускиот фудбалер Ентони Марсијал може да го напушти Манчестер Јунајте... повеќе...

Торес: Не останувам во Шпанија по заминувањето од Атлетико

Торес: Не останувам во Шпанија по заминувањето од Атлетико

Мадрид, 17 април 2018 (МИА) - Легендарниот фудбалер на Атлетико, Фернандо Торес изјави дека нема да ... повеќе...

Румениге: Тухел речиси сигурно ќе го предводи ПСЖ

Румениге: Тухел речиси сигурно ќе го предводи ПСЖ

Минхен, 17 април 2018 (МИА) - Претседателот на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге, изјави дека Томас ... повеќе...

Бразил ќе спарингува со Хрватска и со Австрија

Бразил ќе спарингува со Хрватска и со Австрија

Рио де Жанеиро, 17 април 2018 (МИА) - Петкратниот светски шампион Бразил договори два контролни натп... повеќе...

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

Манчестер Сити ќе му понуди нов договор на Гвардиола

Манчестер, 17 април 2018 (МИА) - Раководството на премиерлигашот Манчестер Сити подготвува нов догов... повеќе...

Судијата Оливер под полициска заштита

Судијата Оливер под полициска заштита

Лондон, 17 април 2018 (МИА) - Британската полиција обезбеди заштита на фудбалскиот судија Мајкл Олив... повеќе...

УЕФА го суспендира Сион

УЕФА го суспендира Сион

Нион, 17 април 2018 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) донесе одлука да го казни швајцар... повеќе...

Зидан: Оваа сезона беше тешка за Бензема

Зидан: Оваа сезона беше тешка за Бензема

Мадрид, 17 април 2018 (МИА) – Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, изјави дека продолжува да веру... повеќе...

Фавр и Росе главните кандидати за тренерското место во Борусија

Фавр и Росе главните кандидати за тренерското место во Борусија

Дортмунд, 17 април 2018 (МИА) - Раководството на Борусија Дортмунд е во потрага по нов тренер. Споре... повеќе...

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

Иниеста заминува во Кина поради бизнисот со вино

Барселона, 16 април 2018 (МИА) -  Фудбалерот на Барселона, Андрес Иниеста, веројатно на крајот од се... повеќе...

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

Мурињо: Нема да претеруваме со трошоци за трансфери

Манчестер, 16 април 2018 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека во преоднио... повеќе...

Ѓоковиќ: Драго ми е што Вајда е повторно со мене

Ѓоковиќ: Драго ми е што Вајда е повторно со мене

Монте Карло, 16 април 2018 (МИА) - Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада сонародникот Д... повеќе...

Отфрлено обвинението на Бонг против Родригез за расни навреди

Отфрлено обвинението на Бонг против Родригез за расни навреди

Лондон, 16 април 2018 (МИА) – Напаѓачот на Вест Бромвич албион, Џеј Родригез, освен со погодокот кој... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...