• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Манчестер Сити избегна санкции од ФИФА

Манчестер Сити избегна санкции од ФИФА

Цирих, 18 април 2018 (МИА) – Светската фудбалска федерација (ФИФА) нема да го казни Манчестер Сити з... повеќе...

 
Торонто постави клупски рекорд

Торонто постави клупски рекорд

Торонто, 18 април 2018 (МИА) – Кошаркарите на Торонто за прв пат во историјата на клубот постигна 44... повеќе...

Нејмар оптимист кога е во прашање неговиот настап на Мундијалот

Нејмар оптимист кога е во прашање неговиот настап на Мундијалот

Рио Де Жанеиро, 18 април 2018 (МИА) – Фудбалерот на ПСЖ и бразилски репрезентативец Нејмар верува де... повеќе...

Пасквал посакува уште една добра партија против Реал Мадрид

Пасквал посакува уште една добра партија против Реал Мадрид

Атина, 18 април 2018 (МИА) – Чави Пасквал беше презадоволен од триумфот на Панатинаикос над Реал Мад... повеќе...

Баерн преку Баер до финалето во купот

Баерн преку Баер до финалето во купот

Леверкузен, 18 април 2018 (МИА) – Фудбалерите на Баерн Минхен на убедлив начин се пласираа во финале... повеќе...

Бензема: Не ја пеам химната на Франција, затоа што повикува на војна

Бензема: Не ја пеам химната на Франција, затоа што повикува на војна

Мадрид, 17 април 2018 (МИА) - Капитенот на Реал Мадрид, Карим Бензема, објасни зошто не ја пее фра... повеќе...

Барселона влегува во битка за Марсијал

Барселона влегува во битка за Марсијал

Манчестер, 17 април 2018 (МИА) - Едно од прашањатакое најмногу ги мачи фановите на Манчестер Јунајте... повеќе...

Барса најде замена за Иниеста

Барса најде замена за Иниеста

Рим, 17 април 2018 (МИА) - Полудефанзивецот на Лацио, Луис Алберто, може да премине во Барселона, ... повеќе...

Баерн остана без Видал за битките со Реал

Баерн остана без Видал за битките со Реал

Минхен, 17 април 2018 (МИА) - Баерн Минхен ќе биде без Артуро Видал до крајот на сезоната, потврдија... повеќе...

УЕФА казни четири клуба за кршење на правилата за финансиски фер-плеј

УЕФА казни четири клуба за кршење на правилата за финансиски фер-плеј

Нион, 17 април 2018 (МИА) - Европската фудбалска федерација (УЕФА) санкционираше четири клубови пора... повеќе...

Федерер запиша нов рекорд во кариерата

Федерер запиша нов рекорд во кариерата

Базел, 17 април 2018 (МИА) - Рожер Федерер денеска по којзнае кој пат ни докажа дека е еден од најдо... повеќе...

Клоп ќе добие 250 милиони фунти за нови играчи

Клоп ќе добие 250 милиони фунти за нови играчи

Ливерпул, 17 април 2018 (МИА) - Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ќе добие 250 милиони фунти за лет... повеќе...

Агуеро го оперираше коленото, се очекува да биде подготвен за СП во Русија

Агуеро го оперираше коленото, се очекува да биде подготвен за СП во Русија

Манчестер, 17 април 2018 (МИА) - Напаѓачот на Манчестер Сити и Аргентина, Серхио Агуеро потврди дека... повеќе...

Ферари повторно се закани дека ќе ја напушти Формула 1

Ферари повторно се закани дека ќе ја напушти Формула 1

Маранело, 17 април 2018 (МИА) - Шефот на Ферари, Серџо Маркионе, ја повтори заканата дека тимот ќе г... повеќе...

Штогер не очекува продолжување на договорот со Дортмунд

Штогер не очекува продолжување на договорот со Дортмунд

Дортмунд, 17 април 2018 (МИА) - Борусија Дортмунд одби да објави дали нејзиниот тренер Питер Штогер ... повеќе...

Во Баерн се молат Роналдо да нема свој ден

Во Баерн се молат Роналдо да нема свој ден

Минхен, 17 април 2018 (МИА) - Офанзивниот фудбалер на Баерн, Хамес Родригез призна дека во клубот ... повеќе...

Чилиќ се повреди на тренинг

Чилиќ се повреди на тренинг

Монте Карло, 17 април 2018 (МИА) - Светскиот рекет број 3, Марин Чилиќ се повреди за време на тренин... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...