• A-
  • A
  • A+
четврток, 24 мај 2018, 

Спорт

Алегри и Јувентус почнаа преговори за нов договор

Алегри и Јувентус почнаа преговори за нов договор

Торино, 21 мај 2018 (МИА) - Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алиги денеска остварил средба со рако... повеќе...

 
Енрике главен фаворит за тренерската функција во Челзи

Енрике главен фаворит за тренерската функција во Челзи

Лондон, 21 мај 2018 (МИА) - Поранешниот тренер на Барселона, Луис Енрике, е прв фаворит за нов предв... повеќе...

Симеоне: Сигурен сум дека еден ден Торес ќе се врати во Атлетико

Симеоне: Сигурен сум дека еден ден Торес ќе се врати во Атлетико

Мадрид, 21 мај 2018 (МИА) - Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне ја нагласи улогата на Торес в... повеќе...

Меси по петти пат ја освои „Златната копачка“

Меси по петти пат ја освои „Златната копачка“

Барселона, 21 мај 2018 (МИА) – Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси, ја освои „Златната коп... повеќе...

Обрадовиќ го призна поразот, горд е на своите играчи

Обрадовиќ го призна поразот, горд е на своите играчи

Белград, 21 мај 2018 (МИА) – Трофејниот српски тренер Жељко Обрадовиќ синоќа со Фенербахче го загуби... повеќе...

Кари го предводеше Голден Стејт до убедлив триумф над Хјустон (видео)

Кари го предводеше Голден Стејт до убедлив триумф над Хјустон (видео)

Оукленд, 21 мај 2018 (МИА) – Актуелниот НБА шампион Голден Стејт забележа убедлива победа со 126:85 ... повеќе...

Хокеарите на Шведска ја одбранија титулата светски првак (видео)

Хокеарите на Шведска ја одбранија титулата светски првак (видео)

Копенхаген, 21 мај 2018 (МИА) – Репрезентацијата на Шведска втор пат по ред се закити со насловот св... повеќе...

Интер со пресврт до Лигата на шампионите (видео)

Интер со пресврт до Лигата на шампионите (видео)

Рим, 21 мај 2018 (МИА) – Во директен дуел кој одлучуваше која екипа следната сезона ќе игра во Лигат... повеќе...

Тухел: Во ПСЖ дојдов да победувам

Тухел: Во ПСЖ дојдов да победувам

Париз, 21 мај 2018 (МИА) – Новиот тренер на францускиот фудбалски шампион, Томас Тухел изјави дека д... повеќе...

Реал нов европски шампион во кошарка

Реал нов европски шампион во кошарка

Белград, 20 мај 2018 (МИА) – По десетти јубилеен пат екипата на Реал Мадрид ја освои титулата шампио... повеќе...

Милош Раониќ го пропушта „Ролан Гарос“

Милош Раониќ го пропушта „Ролан Гарос“

Париз, 20 мај 2018 (МИА) - Милош Раониќ го откажа своето учество на претстојниот Грен слем „Ролан Га... повеќе...

Со помош на дождот Надал до трофејот во Рим

Со помош на дождот Надал до трофејот во Рим

Рим, 20 мај 2018 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал е победник на престижниот Мастерс турнир во ... повеќе...

Македонските одбојкари триумфираа против Косово

Македонските одбојкари триумфираа против Косово

Урошевац, 20 мај 2018 (МИА) – Македонската одбојкарска репрезентација забележа победа со 3-1 на дене... повеќе...

Гол на Пандев за крај на сезоната во Серија А (видео)

Гол на Пандев за крај на сезоната во Серија А (видео)

Џенова, 20 мај 2018 (МИА) – Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев постигна... повеќе...

Свитолина го одбрани тронот во Рим

Свитолина го одбрани тронот во Рим

Рим, 20 мај 2018 (МИА) – Украинската тенисерка Елина Свитолина ја победи Симона Халеп (Романија) со ... повеќе...

Клoп: Реал е фаворит, но ние сме Ливерпул

Клoп: Реал е фаворит, но ние сме Ливерпул

Ливерпул, 20 мај 2018 (МИА) - Во пресрет на финалниот натпревар од Лигата на шампионите со Реал Мадр... повеќе...

Кан не верува дека Ноер ќе се врати во форма до СП

Кан не верува дека Ноер ќе се врати во форма до СП

Минхен, 20 мај 2018 (МИА) - Легендарни германски голман, Оливер Кан смета дека селекторот Јоаким Лев... повеќе...