• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Алонсо казнет од ФА со три натпревари по преглед на видео снимка

Алонсо казнет од ФА со три натпревари по преглед на видео снимка

Лондон, 19 април 2018 (МИА) - Една од ѕвездите на Челзи, Маркос Алонсо, беше казнет за следните три ... повеќе...

 
Хамшик: Натпреварот со Јуве е од огромно значење

Хамшик: Натпреварот со Јуве е од огромно значење

Неапол, 19 април 2018 (МИА) - Капитенот на Наполи, Марек Хамшик призна дека неделниот дуел со Јувент... повеќе...

Познати датумот и времето на одигрување на „Ел Класико“

Познати датумот и времето на одигрување на „Ел Класико“

Мадрид, 19 април 2018 (МИА) - Ла Лига официјално го објави датумот и времето на одигрувањето на „Ел ... повеќе...

ФИФА парично санкционира неколку клубови

ФИФА парично санкционира неколку клубови

Цирих, 19 април 2018 (МИА) – Светската фудбалска федерација (ФИФА) денеска изрече парични казни за А... повеќе...

Нејмар верува дека Салах може да биде една од главните ѕвезди на СП 2018

Нејмар верува дека Салах може да биде една од главните ѕвезди на СП 2018

Рио де Жанеиро, 19 април 2018 (МИА) – Бразилскиот репрезентативец Нејмар смета дека Мохамед Салах од... повеќе...

Јотовски четвртфиналист на фјучрсот во Анталија

Јотовски четвртфиналист на фјучрсот во Анталија

Анталија, 19 април 2018 (МИА) – Македонскиот тенисер Томислав Јотовски избори четвртфинале на фјучрс... повеќе...

Шпански клубови нудат 30 милиони за Миленковиќ

Шпански клубови нудат 30 милиони за Миленковиќ

Фиренца, 19 април 2018 (МИА) - Неколку клубови во Шпанија се подготвени да платат 30 милиони евра за... повеќе...

Емери демантира преговори со други клубови

Емери демантира преговори со други клубови

Париз, 19 април 2018 (МИА) – Тренерот на Пари Сен Жермен, Унаи Емери негира дека преговарал со други... повеќе...

Де Геа со личен рекорд

Де Геа со личен рекорд

Јунајтед, 19 април 2018 (МИА) - Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Геа, кој вчера за првпат ја... повеќе...

Вознијацки може да го бојкотира Мајами поради заканите кон нејзиното семејство

Вознијацки може да го бојкотира Мајами поради заканите кон нејзиното семејство

Мајами, 19 април 2018 (МИА) – Второпласираната тенисерка на Светската ранг листа најави бојкот на ту... повеќе...

На Покетино ФА купот не му е приоритет

На Покетино ФА купот не му е приоритет

Лондон, 19 април 2018 (МИА) - Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино не беше многу заинтересиран д... повеќе...

Мурињо: Погба беше многу добар

Мурињо: Погба беше многу добар

Манчестер, 19 април 2018 (МИА) - Тренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по натпреварот со Бурн... повеќе...

Инсиње: Одлично е што му се доближивме на Јувентус, но главниот меч за Наполи допрва престои

Инсиње: Одлично е што му се доближивме на Јувентус, но главниот меч за Наполи допрва престои

Неапол, 19 април 2018 (МИА) – Фудбалерот на Наполи, Лоренцо Инсиње е задоволен од победата над Удине... повеќе...

Мбапе го однесе ПСЖ на завршницата од националниот куп

Мбапе го однесе ПСЖ на завршницата од националниот куп

Каен, 19 април 2018 (МИА) – Пари Сен Жермен ќе игра во финалето на фудбалскиот Куп на Франција, а на... повеќе...

Алегри: Сега се фокусираме само на Наполи

Алегри: Сега се фокусираме само на Наполи

Торино, 19 април 2018 (МИА) – Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри изјави дека е задоволен што ... повеќе...

Леброн: Треба повеќе да работиме

Леброн: Треба повеќе да работиме

Кливленд, 19 април 2018 (МИА) – Најдобриот кошаркар на Кливленд, Леброн Џејмс, не беше многу задовол... повеќе...

Ајнтрахт противник на Баерн во финалето на германскиот куп

Ајнтрахт противник на Баерн во финалето на германскиот куп

Гелзенкирхен, 19 април 2018 (МИА) – Тимот на Ајнтрахт Франкфурт избори финале во фудбалскиот Куп на ... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...