• A-
  • A
  • A+
недела, 22 април 2018, 

Спорт

Венгер: Виера има голем потенцијал да ме наследи

Венгер: Виера има голем потенцијал да ме наследи

Лондон, 20 април 2018 (МИА) - Искусниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер веројатно сè уште нема намер... повеќе...

 
Ѓунеш во стабилна состојба по вчерашните инциденти во полуфиналето на Турскиот куп

Ѓунеш во стабилна состојба по вчерашните инциденти во полуфиналето на Турскиот куп

Истанбул, 20 април 2018 (МИА) - Грди сцени го одбележаа полуфиналето на Турскиот куп меѓу Фенербахче... повеќе...

Нејмар: Ќе се вратам посилен од порано

Нејмар: Ќе се вратам посилен од порано

Сао Паоло, 20 април 2018 (МИА) - Бразилската ѕвезда Нејмар изрази надеж дека ќе може да закрепне на ... повеќе...

Голден Стејт и Њу Орлеанс поведоа со 3:0 во НБА плејофот

Голден Стејт и Њу Орлеанс поведоа со 3:0 во НБА плејофот

Сан Антонио, 20 април 2018 (МИА) - Кошаркарите на Голден Стејт и Њу Орлеанс се на победа од пласман ... повеќе...

Дибала останува на клупата во клучниот натпревар за сезоната

Дибала останува на клупата во клучниот натпревар за сезоната

Торино, 20 април 2018 (МИА) - Тренерот на Јувентус, Масимилиано Алегри, не е задоволен од формата на... повеќе...

Една победа ја дели Барселона од титулата

Една победа ја дели Барселона од титулата

Барселона, 20 април 2018 (МИА) - Поразот на Атлетико Мадрид со 0:3 од реал Сосиедад веќе ги уништи ш... повеќе...

Федерер: Надал е виновен зошто не играм на земја

Федерер: Надал е виновен зошто не играм на земја

Базел, 19 април 2018 (МИА) - Роџер Федерер веќе втора година по ред реши да ја пропушти сезоната н... повеќе...

Статистиката покажува крај за триото Бејл - Бензема - Роналдо

Статистиката покажува крај за триото Бејл - Бензема - Роналдо

Мадрид, 19 април 2018 (МИА) - Далеку во времето останаа уверувањата на Зинедин Зидан дека офанзивн... повеќе...

Ди Франческо опција за клупата на Челзи

Ди Франческо опција за клупата на Челзи

Лондон, 19 април 2018 (МИА) - Тренерот на Рома, Еузебио ди Франческо и неговиот колега од Наполи, Ма... повеќе...

Легенда на Јунајтед: Манчестер не треба да го продава Погба

Легенда на Јунајтед: Манчестер не треба да го продава Погба

Манчестер, 19 април 2018 (МИА) - Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Двајт Јорк повика шефо... повеќе...

Румениге: Тухел не одби поради ПСЖ

Румениге: Тухел не одби поради ПСЖ

Минхен, 19 април 2018 (МИА) - Извршниот директор на Баерн Минхен, Карл-Хајнц Румениге претпоставув... повеќе...

Ламар Одом се враќа на кошарката

Ламар Одом се враќа на кошарката

Лос Анџелес, 19 април 2018 (МИА) - Поранешниот член на шампионската генерација на Лос Анџелес Лејкер... повеќе...

Енди Мареј и Серена Вилијамс се пријавија за „Ролан Гарос“

Енди Мареј и Серена Вилијамс се пријавија за „Ролан Гарос“

Париз, 19 април 2018 (МИА) - Американката Серена Вилијамс и Британецот Енди Мареј се пријавија за уч... повеќе...

Јохансон: Без Златан играме како тим, можеме да се справиме без него на СП

Јохансон: Без Златан играме како тим, можеме да се справиме без него на СП

Стокхолм, 19 април 2018 (МИА) - Едно од главните прашања на овогодинешниот Мундијал 2018 е дали Злат... повеќе...

Шефот на Панатинаикос казнет со 120.000 евра за присуство на натпревар

Шефот на Панатинаикос казнет со 120.000 евра за присуство на натпревар

Атина, 19 април 2018 (МИА) - Сопственикот на кошаркарскиот клуб Панатинаикос, Димитрис Јанакопулос б... повеќе...

Ѓоковиќ елиминиран во Монте Карло

Ѓоковиќ елиминиран во Монте Карло

Монте Карло, 19 април 2018 (МИА) - Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше елиминиран во третиот круг од... повеќе...

Клоп: Им предложив на играчите да истрчаат целосно голи на тренинг

Клоп: Им предложив на играчите да истрчаат целосно голи на тренинг

Ливерпул, 19 април 2018 (МИА) - Ливерпул се пласираше во четвртфиналето на Лигата на шампионите отка... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...