• A-
  • A
  • A+
четврток, 24 мај 2018, 

Спорт

Леконт: Ѓоковиќ веднаш требаше да го оперира лактот

Леконт: Ѓоковиќ веднаш требаше да го оперира лактот

Париз, 23 мај 2018 (МИА) - Поранешниот француски тенисер Анри Леконт изјави дека проблемот на Новак ... повеќе...

 
Наполи го отпушти тренерот Маурицио Сари

Наполи го отпушти тренерот Маурицио Сари

Неапол, 23 мај 2018 (МИА) - Италијанскиот фудбалски клуб Наполи го отпушти тренерот Маурицио Сари. ... повеќе...

Венгер: Реал Мадрид повеќе пати ми нудеше работа

Венгер: Реал Мадрид повеќе пати ми нудеше работа

Лондон, 23 мај 2018 (МИА) – Долгогодишниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер изјави дека неколку пати ... повеќе...

Кер: НБА плејофот е ролеркостер

Кер: НБА плејофот е ролеркостер

Оукленд, 23 мај 2018 (МИА) - Тренерот на Голден стејт, Стив Кер призна дека очекувал тешки натпревар... повеќе...

Рамос: Трофејот во ЛШ ќе го засени успехот на Барселона

Рамос: Трофејот во ЛШ ќе го засени успехот на Барселона

Мадрид, 23 мај 2018 (МИА) - Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос очекува со освојување на Лигата н... повеќе...

Еверт: Згрешија со Серена за „Ролан Гарос“

Еверт: Згрешија со Серена за „Ролан Гарос“

Париз, 23 мај 2018 (МИА) - Тениската легенда Крис Еверт упати критики до Женската тениска асоцијациј... повеќе...

Јаја Туре: Би го облекол дресот на Jунајтед поради Погба

Јаја Туре: Би го облекол дресот на Jунајтед поради Погба

Манчестер, 23 мај 2018 (МИА) – Доскорешниот фудбалер на Манчестер сити, Јаја Туре призна дека би го ... повеќе...

ПСЖ без Лука Карабатиќ на завршниот турнир во Келн

ПСЖ без Лука Карабатиќ на завршниот турнир во Келн

Париз, 23 мај 2018 (МИА) – Ракометкиот клуб Пари Сен Жермен на завршниот турнир во Келн нема да може... повеќе...

Манчестер Јунајтед е најскапиот клуб во Европа

Манчестер Јунајтед е најскапиот клуб во Европа

Амстердам, 23 мај 2018 (МИА) - Манчестер Јунајтед е најскапиот клуб во Европа, според извештајот на ... повеќе...

Мареј на листата на учесници за Вимблдон

Мареј на листата на учесници за Вимблдон

Лондон, 23 мај 2018 (МИА) – Британскиот тенисер Енди Мареј се најде на листата пријавени учесници за... повеќе...

ПСЖ му понуди четиригодишен договор на Буфон

ПСЖ му понуди четиригодишен договор на Буфон

Париз, 23 мај 2018 (МИА) – Францускиот фудбалски шампион ПСЖ му понуди четиригодишен договор на 40-г... повеќе...

Баер се засили со голман од Ајнтрахт

Баер се засили со голман од Ајнтрахт

Леверкузен, 23 мај 2018 (МИА) – Финскиот голман Лукаш Градецки е нов член на Баер, објави денеска бу... повеќе...

Руни и Бејнс пред заминување од Евертон

Руни и Бејнс пред заминување од Евертон

Ливерпул, 23 мај 2018 (МИА) - Двајцата искусни фудбалери на Евертон, Вејн Руни и Лејтон Бејнс, верој... повеќе...

УЕФА ќе ги казни Ливерпул и Рома

УЕФА ќе ги казни Ливерпул и Рома

Нион, 23 мај 2018 (МИА) - Екипите на Ливерпул и на Рома ќе бидат казнети од УЕФА поради инцидентите ... повеќе...

Емери среќен што почнува ново поглавје со Арсенал

Емери среќен што почнува ново поглавје со Арсенал

Лондон, 23 мај 2018 (МИА) – Новиот тренер на Арсенал, Унаи Емери изрази задоволство од можноста да б... повеќе...

Аргентина без првиот голман на СП

Аргентина без првиот голман на СП

Буенос Аирес, 23 мај 2018 (МИА) - Првиот голман на Аргентина, Серхио Ромеро од Манчестер Јунајтед ќе... повеќе...

Зидан не би го менувал Роналдо за Салах

Зидан не би го менувал Роналдо за Салах

Мадрид, 23 мај 2018 (МИА) - Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не би се откажал од Кристијано Ро... повеќе...