• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Торонто стартуваше со победа во плејофот на НБА по 17 години

Торонто стартуваше со победа во плејофот на НБА по 17 години

Торонто, 15 април 2018 (МИА) - Кошаркарите на Торонто стартуваа со победа во плејоф серија на НБА за... повеќе...

 
Валверде не придава значење на рекордот на Барселона

Валверде не придава значење на рекордот на Барселона

Барселона, 15 април 2018 (МИА) - Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде не придаде големо значење н... повеќе...

Барселона ја има рекордната низа во Ла Лига

Барселона ја има рекордната низа во Ла Лига

Барселона, 14 април 2018 (МИА) – Лидерот во Шпанското фудбалско првенство постави нов рекорд по дене... повеќе...

Конте по пресвртот со Саутемптон: Ми беше важно да ги видам вистинскиот лик и страст

Конте по пресвртот со Саутемптон: Ми беше важно да ги видам вистинскиот лик и страст

Саутемптон, 14 април 2018 (МИА) - Тренерот на Челзи, Антонио Конте, изјави дека е задоволен од прика... повеќе...

Блокотехна на успеа да избори финале во БИБЛ

Блокотехна на успеа да избори финале во БИБЛ

Самоков, 14 април 2018 (МИА) – Македонскиот претставник во БИБЛ, тимот на Блокотехна попладнево загу... повеќе...

Шест кандидати за признанието најдобар фудбалер во Премиер лигата

Шест кандидати за признанието најдобар фудбалер во Премиер лигата

Лондон, 14 април 2018 (МИА) – Здружението на професионални фудбалери во Англија, ги објави имињата н... повеќе...

Црвена ѕвезда може да го напушти финалето во АБА лигата

Црвена ѕвезда може да го напушти финалето во АБА лигата

Белград, 14 април 2018 (МИА) – Претседателот на Црвена ѕвезда, Небојша Човиќ најави можност белграѓа... повеќе...

КОНМЕБОЛ ја поддржува заедничката кандидатура на САД, Мексико и Канада

КОНМЕБОЛ ја поддржува заедничката кандидатура на САД, Мексико и Канада

Буенос Аирес, 14 април 2018 (МИА) - Јужноамериканската фудбалска конфедерација (КОНМЕБОЛ) едногласно... повеќе...

ПСЖ почна преговори со Куртоа

ПСЖ почна преговори со Куртоа

Париз, 14 април 2018 (МИА) - Голманот на Челзи, Тибо Куртоа стапил во контакт со францускиот фудбалс... повеќе...

Пол-позицијата во Кина за Себастијан Фетел

Пол-позицијата во Кина за Себастијан Фетел

Шангај, 14 април 2018 (МИА) – Возачот на Ферари, Себастијан Фетел ќе тргне од првата стартна позициј... повеќе...

Гвардиола: Манчестер Сити можеби нема да биде шампион

Гвардиола: Манчестер Сити можеби нема да биде шампион

Манчестер, 14 април 2018 (МИА) - Тренерот на Манчестер Сити, Јозеп Гвардиола, смета дека неговиот ти... повеќе...

Дарушафака го освои Еврокупот

Дарушафака го освои Еврокупот

Истанбул, 14 април 2018 (МИА) – Екипата на Дарушафака од Истанбул е победник во Еврокупот за сезонат... повеќе...

Будуќност на чекор до трофејот во АБА лигата

Будуќност на чекор до трофејот во АБА лигата

Подгорица, 14 април 2018 (МИА) – Само една победа ја дели екипата на Будуќност од освојувањето на ша... повеќе...

Загреб противник на Вардар во финалето на СЕХА

Загреб противник на Вардар во финалето на СЕХА

Скопје, 14 април 2018 (МИА) - Екипата на ППД Загреб го совлада словенечкиот тим Цеље Пивоварна Лашко... повеќе...

ФИФА подготвува комплетна промена на Светското клупско првенство

ФИФА подготвува комплетна промена на Светското клупско првенство

Цирих, 13 април 2018 (МИА) - ФИФА ќе понуди обновена верзија на Светското клупско првенство, планира... повеќе...

Нејмар очекува да биде целосно подготвен за СП во Русија

Нејмар очекува да биде целосно подготвен за СП во Русија

Рио да Жанеиро, 13 април 2018 (МИА) - Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар во телевизиското интервју изјави де... повеќе...

Мурињо повторно незадоволен од прашањата на новинарите

Мурињо повторно незадоволен од прашањата на новинарите

Манчестер, 13 април 2018 (МИА) - Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо повторно не беше премн... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...