• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Спорт

Нишикори и Надал ќе се соочат во финалето во Монте Карло

Нишикори и Надал ќе се соочат во финалето во Монте Карло

Монте Карло, 21 април 2018 (МИА) – Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори се пласираше во финалето на Масте... повеќе...

 
Трајковски еден од стрелците за победа на Палермо

Трајковски еден од стрелците за победа на Палермо

Палермо, 21 април 2018 (МИА) - Македонскиот репрезентативец Александар Трајковски одигра одличен нат... повеќе...

Конте: На Мурињо му беше полесно во Челзи

Конте: На Мурињо му беше полесно во Челзи

Лондон, 21 април 2018 (МИА) – Тренерот на Челзи, Антонио Конте, изјави дека на неговиот претходник Ж... повеќе...

Надал на чекор од 11-та титула во Монте Карло

Надал на чекор од 11-та титула во Монте Карло

Монте Карло, 21 април 2018 (МИА) – Најдобриот тенисер во светот Рафаел Надал го совлада Бугаринот Гр... повеќе...

ПСЖ планира да го ангажира Венгер за спортски директор

ПСЖ планира да го ангажира Венгер за спортски директор

Париз, 21 април 2018 (МИА) - Пари Сен Жермен планира да го ангажира Арсен Венгер за спортски директо... повеќе...

Во Мексико украден пехарот од Лига Европа

Во Мексико украден пехарот од Лига Европа

Мексико Сити, 21 април 2018 (МИА) - Пехарот наменет за победникот во Лига Европа бил украден во мекс... повеќе...

Реал Мадрид ќе му понуди нов договор на Роналдо

Реал Мадрид ќе му понуди нов договор на Роналдо

Мадрид, 21 април 2018 (МИА) - Раководството на Реал Мадрид му соопшти на Кристијано Роналдо дека мно... повеќе...

Еспањол го отпушти тренерот  Кике Санчез Флорес

Еспањол го отпушти тренерот Кике Санчез Флорес

Барселона, 21 април 2018 (МИА) – Тренерот на Еспањол, Кике Санчез Флорес, доби отказ поради лошите р... повеќе...

Арсенал преговара со Луис Енрике

Арсенал преговара со Луис Енрике

Лондон, 21 април 2018 (МИА) - Арсенал преговара со шпанскиот фудбалски стручњак Луис Енрике да биде ... повеќе...

Гатузо: Ќе донесеме нови засилувања во Милан

Гатузо: Ќе донесеме нови засилувања во Милан

Милано, 21 април 2018 (МИА) – Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, изјави дека добил гаранции од директ... повеќе...

Стеф Кари ќе се врати дури за финалето

Стеф Кари ќе се врати дури за финалето

Оукленд, 21 април 2018 (МИА) – Кошаркарот на Голден Стејт Вориорс, Стеф Кари, поради повредата подол... повеќе...

Балотели си заминува од Ница

Балотели си заминува од Ница

Ница, 21 април 2018 (МИА) – Напаѓачот на Ница, Марио Балотели, потврди дека ќе замине од францускиот... повеќе...

Надал: Го советувам Мари да се врати на терен

Надал: Го советувам Мари да се врати на терен

Лондон, 21 април 2018 (МИА) – Најдобриот тенисер на светот Рафаел Надал откри дека разговарал со Енд... повеќе...

Милвоки Бакс го демолираа Бостон Селтикс

Милвоки Бакс го демолираа Бостон Селтикс

Милвоки, 21 април 2018 (МИА) – Тимот на Милвоки Бакс ја намали предноста на 2:1 од плејоф серијата п... повеќе...

Џејмс: Мораме да играме подобро како тим

Џејмс: Мораме да играме подобро како тим

Индијанаполис, 21 април 2018 (МИА) – Најдобриот кошаркар на Кливленд Кавалирс, Леброн Џејмс, изјави ... повеќе...

Нишикори го елиминираше Чилиќ

Нишикори го елиминираше Чилиќ

Монте Карло, 20 април 2018 (МИА) - Јапонскиот тенисер Кеи Нишикори обезбеди пласман во полуфиналето ... повеќе...

„Тајм“: Федерер меѓу стоте највлијателни во светот

„Тајм“: Федерер меѓу стоте највлијателни во светот

Њујорк, 20 април 2018 (МИА) – Престижниот американски магазин „Тајм“ го избра швајцарскиот тенисер Р... повеќе...

Мозаик

Роднини на уметницата Кало ја спречија продажбата на куклата „Фрида Барби“

Роднини на познатата мексиканска уметница Фрида Ка...

Редици во Лондон да се купи крофна-бургер

Крофна-бургерот го привлече вниманието на лондонча...

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...