• A-
  • A
  • A+
среда, 20 јуни 2018, 

Спорт

СП 2018: Селекторот на Сенегал: Резултатот е како од сон за нас

СП 2018: Селекторот на Сенегал: Резултатот е како од сон за нас

Москва, 19 јуни 2018 (МИА) - Селкторот на Сенегал, Алиу Сисе, беше многу среќен по успехот на негови... повеќе...

 
Кириос го уништи враќањето на Мареј

Кириос го уништи враќањето на Мареј

Лондон, 19 јуни 2018 (МИА) - Враќањето на поранешниот број 1 во светот и двократниот олимписки шам... повеќе...

Вест Хем го скрши трансфер рекордот на клубот

Вест Хем го скрши трансфер рекордот на клубот

Лондон, 19 јуни 2018 (МИА) - Кратко време по доаѓањето во Вест Хем, новиот менаџер Мануел Пелегрин... повеќе...

Украински голман на чекор од Реал Мадрид

Украински голман на чекор од Реал Мадрид

Мадрид, 19 јуни 2018 (МИА) - Младиот украински голман Андриј Лунин ќе премине од Зарја Луганск во Ре... повеќе...

СП 2018: Сенегал ги казни грешките на Полска

СП 2018: Сенегал ги казни грешките на Полска

Москва, 19 јуни 2018 (МИА) - Сенегал е првиот африкански тим кој забележа победа на Светското првенс... повеќе...

СП 2018: Пекерман: Не е лесно да играш со 10 фудбалери

СП 2018: Пекерман: Не е лесно да играш со 10 фудбалери

Саранск, 19 јуни 2018 (МИА) - Селекторот на колумбиската фудбалска репрезентација, Хозе Пекерман при... повеќе...

Ред Бул се раздели со Рено по 12 години

Ред Бул се раздели со Рено по 12 години

Милтон Кинс, 19 јуни 2018 (МИА) - Ред Бул потпиша двегодишен договор со Хонда и ќе ги користи своите... повеќе...

Федерер ја продолжи победничката серија на трева

Федерер ја продолжи победничката серија на трева

Хале, 19 јуни 2018 (МИА) - Светскиот рекет бр.1, Роџер Федерер го победи Алјаж Бедене со 2:0 во сето... повеќе...

Гризман за сагата со договорот: Разбирам дека фановите беа нервозни

Гризман за сагата со договорот: Разбирам дека фановите беа нервозни

Мадрид, 19 јуни 2018 (МИА) - Напаѓачот на Атлетико Мадрид и Франција Антоан Гризман изрази задоволст... повеќе...

Спарс засега нема да го продава Ленард

Спарс засега нема да го продава Ленард

Сан Антонио 19 јуни 2018 (МИА) - Kаваи Ленард изрази желба да го напушти Сан Антонио, но сепак од Сп... повеќе...

СП 2018: Јапонија започна со изненадувачка победа над Колумбија

СП 2018: Јапонија започна со изненадувачка победа над Колумбија

Саранск, 19 јуни 2018 (МИА) - Репрезентацијата на Јапонија постигна многу вредна победа со 2:1 над ф... повеќе...

СП 2018: Роби Вилијамс објасни зошто го покажа средниот прст

СП 2018: Роби Вилијамс објасни зошто го покажа средниот прст

Лондон, 19 јуни 2018 (МИА) - Британскиот пејач Роби Вилијамс објасни што имал на ум кога тој го пока... повеќе...

СП 2018: Нејмар не тренираше

СП 2018: Нејмар не тренираше

Санкт Петербург, 19 јуни 2018 (МИА) – Најдобриот фудбалер на Бразил, Нејмар го пропушти тренингот по... повеќе...

Велшки Њу Сејнтс противник на Шкендија во првото квалификациско коло за ЛШ

Велшки Њу Сејнтс противник на Шкендија во првото квалификациско коло за ЛШ

Нион, 19 јуни 2018 (МИА) – Македонскиот фудбалски првак Шкендија ќе игра со Њу Сејтс од Велс во прво... повеќе...

СП 2018: Евра: Ако Роналдо ве покани на вечера во неговата куќа, нема да се најадете

СП 2018: Евра: Ако Роналдо ве покани на вечера во неговата куќа, нема да се најадете

Москва, 19 јуни 2018(МИА) - Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра, се потсети на е... повеќе...

СП 2018: Англичаните по победата над Тунис оставија многу ѓубре во Волгоград

СП 2018: Англичаните по победата над Тунис оставија многу ѓубре во Волгоград

Волгоград, 19 јуни 2018 (МИА) – Англиските навивачи синоќашната победа над Тунис ја прославија на „Ц... повеќе...

СП 2018: Англиски фан хоспитализиран по несреќа во Волгоград

СП 2018: Англиски фан хоспитализиран по несреќа во Волгоград

Волгоград, 19 јуни 2018 (МИА) - Навивач на англиската фудбалска репрезентација заврши во болницата в... повеќе...

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...