• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Телекомуникации

Катастарот отвори канцеларии во Чашка и Македонска Каменица

Катастарот отвори канцеларии во Чашка и Македонска Каменица

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Агенцијата за катастар на недвижности на Република Македонија, отвори ... повеќе...

 
Нема чекање на  граничниот премин „Богородица“

Нема чекање на граничниот премин „Богородица“

Гевгелија, 5 август 2018 (МИА) - Само десетина минути претпладнево се чека на граничниот премин „Бог... повеќе...

Јавниот транспорт во Скопје евтин, но без можности за избор

Јавниот транспорт во Скопје евтин, но без можности за избор

Скопје, 5 август 2018 (МИА) - Со цена од 35 денари или 0,6 евра за едно возење во еден правец, јавни... повеќе...

Анализа: Фејсбук користат 23 министри во Владата, 14 се активни на Твитер и Инстраграм

Анализа: Фејсбук користат 23 министри во Владата, 14 се активни на Твитер и Инстраграм

Скопје, 30 јули 2018 (МИА) - Дваесет и три од вкупно 26 министри во Владата на Република Македонија ... повеќе...

РСБСП: Возачите да не тргнуваат на пат изморени

РСБСП: Возачите да не тргнуваат на пат изморени

Скопје, 27 јули 2018 (МИА) - Заморот се смета за една од петте фатални причини за сообраќајни несреќ... повеќе...

Бајрам Реџепи, директор на Македонски енергетски ресурси (МЕР)

Бајрам Реџепи, директор на Македонски енергетски ресурси (МЕР)

Скопје, 27  јули 2018 (МИА) - Каде дефинитивно ќе оди трасата за гасната делница од Скопје за Гостив... повеќе...

Осум повредени во десетина сообраќајки во Скопје

Осум повредени во десетина сообраќајки во Скопје

Скопје, 26 јули 2018 (МИА) – Осум лица се здобиле со лесни телесни повреди во шест од вкупно 10 сооб... повеќе...

Во Македонска Каменица се расчистуваат патишта до селата во должина од 160 километри

Во Македонска Каменица се расчистуваат патишта до селата во должина од 160 километри

Штип, 25 jули 2018 (МИА) - Во тек е редовно чистење и целосно ставање во функција на локалните патиш... повеќе...

Сообраќајот кај Мамутчево се одвива наизменично

Сообраќајот кај Мамутчево се одвива наизменично

Скопје, 23 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на патот Велес - Штип попладнево се одвива наизменично пора... повеќе...

На „Богородица“ се чека 10-тина минути за влез и излез од државава

На „Богородица“ се чека 10-тина минути за влез и излез од државава

Гевгелија, 22 јули 2018 (МИА) - На граничниот премин Богородица во моментов нема поголема гужва за в... повеќе...

Со поставување на возилото во кое загинаа две лица ќе се подигнува свеста за одговорно учество во сообраќајот

Со поставување на возилото во кое загинаа две лица ќе се подигнува свеста за одговорно учество во сообраќајот

Скопје, 22 јули 2018 (МИА) - Со поставување скршено возило во Градскиот парк во Скопје и пораката „Т... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

Нормализиран сообраќајот на патот Охрид-Кичево

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е нормализиран, информира ... повеќе...

Во прекин сообраќајот на патот Охрид-Кичево поради сообраќајка

Во прекин сообраќајот на патот Охрид-Кичево поради сообраќајка

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на патниот правец Охрид – Кичево е во прекин за сите возила... повеќе...

Петмина потешко и 12 полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Петмина потешко и 12 полесно повредени во сообраќајки во Скопје

Скопје, 19 јули 2018 (МИА) – Пет лица се здобиле со тешки телесни повреди во четири од вкупно 13 соо... повеќе...

И покрај забраната, педалинки на струшкото крајбрежје

И покрај забраната, педалинки на струшкото крајбрежје

Струга, 14 јули 2018 (МИА) – Покрај одлуката на Советот на Општина Струга за забрана на педалинки во... повеќе...

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Скопје, 10 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп кај тунелот м.в. Фариш... повеќе...

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Во прекин сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп

Скопје, 10 јули 2018 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Градско - Прилеп кај тунелот м.в. Фариш... повеќе...

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...