• A-
  • A
  • A+
среда, 20 јуни 2018, 

Последни вести

И вечерва протести пред Собранието

И вечерва протести пред Собранието

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Граѓани и вечерва се собраа пред Собранието на Република Македонија за ... повеќе...

 
СП 2018: Селекторот на Сенегал: Резултатот е како од сон за нас

СП 2018: Селекторот на Сенегал: Резултатот е како од сон за нас

Москва, 19 јуни 2018 (МИА) - Селкторот на Сенегал, Алиу Сисе, беше многу среќен по успехот на негови... повеќе...

САД се повлекуваат од Советот за човекови права на ОН

САД се повлекуваат од Советот за човекови права на ОН

Вашингтон, 19 јуни 2018 (МИА) - Администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, се подготвув... повеќе...

Мексико: Разделувањето на деца од родители мигранти е нехумно

Мексико: Разделувањето на деца од родители мигранти е нехумно

Мексико Сити, 19 јуни 2018 (МИА) - Министерот за надворешни работи на Мексико Луис Видегарај изјави ... повеќе...

Две третини од Италјанците ја поддржуваат тврдата линија на министерот за внатрешни работи за мигрантите

Две третини од Италјанците ја поддржуваат тврдата линија на министерот за внатрешни работи за мигрантите

Рим, 19 јуни 2018 (МИА) - Двајца од тројца анкетирани Италијанци го поддржуваат пристапот на новиот ... повеќе...

Трамп не го иполни ветувањето да му се јави на телефон на Ким Џонг-ун

Трамп не го иполни ветувањето да му се јави на телефон на Ким Џонг-ун

Вашингтон, 19 јуни 2018 (МИА) - Претседателот на САД Доналд Трамп не го исполни ветувањето во недела... повеќе...

Заев: Граѓаните на крајот ќе одлучат

Заев: Граѓаните на крајот ќе одлучат

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Верувам дека нашиот народ ќе донесе мудра одлука. Јас сум политичар кој... повеќе...

Косовските функционери со повисоки дневници за Албанија, одошто за Канада – поднесена интерпелација

Косовските функционери со повисоки дневници за Албанија, одошто за Канада – поднесена интерпелација

Приштина, 19 јуни 2018 (МИА) – Многу пратеници во косовското Собрание, покрај прилично високите плат... повеќе...

Трамп тврди дека криминалот во Германија се зголемува поради мигрантите, податоците го покажуваат спротивното

Трамп тврди дека криминалот во Германија се зголемува поради мигрантите, податоците го покажуваат спротивното

Вашингтон, 19 јуни 2018 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека криминалот во Гер... повеќе...

Димитров: Успеавме да го зачуваме идентитетот и сите атрибути на македонскиот народ

Димитров: Успеавме да го зачуваме идентитетот и сите атрибути на македонскиот народ

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) – Договорот за името со Грција е компромис, со кој и ние и нашите грчки п... повеќе...

Меркел и Макрон се согласија за буџет за Еврозоната

Меркел и Макрон се согласија за буџет за Еврозоната

Брисел, 19 јуни 2018 (МИА) – Германската канцеларка, Ангела Меркел, и францускиот претседател, Еману... повеќе...

Косово акредитира амбасадор во Гвинеа Бисао

Косово акредитира амбасадор во Гвинеа Бисао

Приштина, 19 јуни 2018 (МИА) – Косово акредитира амбасадор во Гвинеја Бисао во рамки на неговата кам... повеќе...

Евроконтрол: Сѐ почесто ќе доцнат летовите во Европа

Евроконтрол: Сѐ почесто ќе доцнат летовите во Европа

Брисел, 19 јуни 2018 (МИА) – Европските аеродроми немаат капацитет да се справат со сѐ поголемиот во... повеќе...

Османи: Поддршката од Норвешка ја очекувам за време на преговорите со Унијата

Османи: Поддршката од Норвешка ја очекувам за време на преговорите со Унијата

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Република Македонија има долгогодишна успешна соработка со агенциите на... повеќе...

Средба на министерката Дескоска со делегација на ПССЕ

Средба на министерката Дескоска со делегација на ПССЕ

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Реформските приоритети на Владата и Министерството за правда, реформите... повеќе...

Предлог за нов претседател и членови на Регулаторната комисија за енергетика

Предлог за нов претседател и членови на Регулаторната комисија за енергетика

Скопје, 19 јуни 2018 (МИА) - Владата на Република Македонија на денешната 75. седница одлучи да му п... повеќе...

Брнабиќ: Признавањето на Косово не би бил компромис

Брнабиќ: Признавањето на Косово не би бил компромис

Берлин, 19 јуни 2018 (МИА) – Србија никогаш нема да ја признае косовската независност, изјави српска... повеќе...

Мозаик

Еј-би-си работи на спин-оф продолжение на ТВ серијата „Розен“, но без Розен Бар

Продукциската куќа Еј-би-си е во преговори за спин...

Хедер Локлир се обидела да се самоубие

Ѕвездата од американските ТВ серии „Династија" и „...

Снимено раѓање на делфинче во базен на отворено во Одеса (видео)

Посетителите на Делфинаруимот во градот Одеса, Укр...

Ем-ти-ви филмски и ТВ награди 2018

„Црниот пантер“ ја освои главната награда на додел...