• A-
  • A
  • A+
сабота, 21 април 2018, 

Оригинални текстови

Реакција на група македонски автори на одлуката на Министерството за култура за поништување на Конкурс за откуп на нови композиции за 2017

Скопје, 20 април 2018  По објавувањето на соопштението (29.03.2018) на Министерството за култура, в... повеќе...

 
АС ЕЛЕМ: Може да произведуваме струја преку хидроелектраните толку колку им е моќноста

АС ЕЛЕМ: Може да произведуваме струја преку хидроелектраните толку колку им е моќноста

Скопје, 19 април 2018 АД ЕЛЕМ може да произведува електрична енергија преку хидроелектраните толку ... повеќе...

Средба Заев Могерини: Честитки за сработеното и чистата препорака и најава дека е можен датум за почеток на преговорите со ЕУ

Скопје, 18 ааприл 2018 Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од... повеќе...

Лекарската комора го осуди нападот на докторот во Општа болница Кочани

Лекарската комора го осуди нападот на докторот во Општа болница Кочани

17 април 2018 Лекарската комора на Македонија најостро го осудува вчерашниот инцидент во Општа болн... повеќе...

Анѓушев: Мојата работа покажува резултати, ВМРО-ДПМНЕ да се извини за изнесените невистини

Анѓушев: Мојата работа покажува резултати, ВМРО-ДПМНЕ да се извини за изнесените невистини

17 април 2018  Изминатиов период сум предмет на интересирање на опозицијата. Обвинувањата на ВМРО –... повеќе...

Шапуриќ во посета на велешките компании Ветекс, Мирана и Динамо Хит

Скопје,  17  април 2018 (МИА) - Минстерот без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвести... повеќе...

Царината заплени девизи, техничка стока, цигари...

Скопје, 16 април 2018  Во текот на минатите две недели, царинските службеници спречија повеќе обид... повеќе...

ЕЛЕМ Условите во тендерот се сменети заради поголема конкуренција, за да не се повтори ТРАНСМЕТ

ЕЛЕМ Условите во тендерот се сменети заради поголема конкуренција, за да не се повтори ТРАНСМЕТ

Скопје, 14 април 2018 АД ЕЛЕМ ја информира јавноста дека условите во тендерот за ископ на јаглен во... повеќе...

Премиерот Заев на отворениот брифинг со новинарите: Одговорно стоиме пред јавноста за првиот праг за нашиот реформски пат за остварување на стратешките интереси

Скопје, 13 април Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и вицепремиерите Радми... повеќе...

Реакција од НБРМ во врска со објавен текст

Скопје, 14 април 2018 Во текстот Богов: Подобро е да се оданочуваат сегментите што досега не беа оп... повеќе...

Информација на Mинистерот Роберт Поповски, задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност во однос на реакцијата на СЕММ

13 април 2018  Информација за јавност, по реакцијата на Советот за етика во медиумите на Македонија... повеќе...

Реакција на СЕММ на изјава на министерот Роберт Поповски за нивната ажурност

Скопје, 13 април 2018  Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) реагира на неоснованата ... повеќе...

Демант од Град Скопје за субвенциите за граѓаните за набавка на велосипеди

Скопје, 12 април 2018  Градот Скопје ги демантира наводите изнесени во денешното соопштение на ВМРО... повеќе...

Обраќање на премиерот Зоран Заев пред гласањето доверба на Владата

Скопје, 12 април 2018 Премиерот Заев на собраниската седница за доверба на владата: После11-годишно... повеќе...

ЕЛЕМ:Понудивме на второрангираната фирма да потпише договор, но таа одби да го потпише

Скопје, 11 април 2018 АД ЕЛЕМ ја информира јавноста дека не е точно тврдењето на пратеникот Драган ... повеќе...

Руската Амбасада демантира дека е организатор на протестите пред амбасадата

Руската Амбасада демантира дека е организатор на протестите пред амбасадата

Скопје, 6 април 2018 Почитувани, Во врска со шпекулациите проширени во некои медиуми дека митингот... повеќе...

Заев: Да го вратиме правосудството од прегратките на отуѓената политичка моќ во прегратките на Јустиција, Божицата на правдата

Заев: Да го вратиме правосудството од прегратките на отуѓената политичка моќ во прегратките на Јустиција, Божицата на правдата

Скопје, 5 април 2018 (МИА) Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска има... повеќе...

Мозаик

Лукаку ќе го претставува агенцијата на Џеј Зи

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку од...

Шведскиот ди-џеј Авичи пронајден мртов во Оман

Шведскиот ди-џеј Тим Берглинг, попознат по неговот...

Дејвид Коперфилд на суд мораше да открие трик

Познатиот илузионист Дејвид Коперфилд мораше да от...

Откриен идентитетот на „вриштечката мумија“ од Египет

Научниците со помош на современа технологија и мет...

Кејт Аптон во нова кампања за костими за капење

Кејт Аптон е ангажирана во новата рекламна кампања...