• A-
  • A
  • A+
вторник, 17 јули 2018, 

Свет

Трамп и Путин: Од денеска се се менува

Трамп и Путин: Од денеска се се менува

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека односите м... повеќе...

 
Трамп: Дијалогот со Русија отвора нов пат кон мирот

Трамп: Дијалогот со Русија отвора нов пат кон мирот

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) – Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска по разговорите ... повеќе...

Путин : За Русија прашањето за Крим е затворено

Путин : За Русија прашањето за Крим е затворено

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) – Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска во Хелсинки дека ст... повеќе...

Трамп не гледа причина да верува дека Русија ги хакирала претседателските избори во САД

Трамп не гледа причина да верува дека Русија ги хакирала претседателските избори во САД

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска во Хелсинки дек... повеќе...

Трамп: Работиме на запирање на ширењето на нуклеарно оружје

Трамп: Работиме на запирање на ширењето на нуклеарно оружје

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека се договорил со рускиот... повеќе...

Путин: Односите со САД се во тешка состојба, но барем подобро се разбираме

Путин: Односите со САД се во тешка состојба, но барем подобро се разбираме

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин оцени денеска во Хелсинки дека одн... повеќе...

Инцидент пред обраќањето на Трамп и Путин

Инцидент пред обраќањето на Трамп и Путин

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - Новинар кој бил акредитиран за прес конференцијата на американскиот и... повеќе...

Заврши средбата Путин - Трамп (ДПЛ)

Заврши средбата Путин - Трамп (ДПЛ)

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - По два часа и 10 минути заврши средбата помеѓу рускиот и американскио... повеќе...

Во Хелсинки пристигнаа двете најмоќни претседателски лимузини

Во Хелсинки пристигнаа двете најмоќни претседателски лимузини

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - На состанокот со претседателот на САД, Доналд Трамп, што се одржува д... повеќе...

Рохани: Иранките ќе можат да следат фудбал на стадионите

Рохани: Иранките ќе можат да следат фудбал на стадионите

Техеран, 16 јули 2018 (МИА) - Иранскиот претседател Хасан Рохани донесе одлука и жените да можат да ... повеќе...

Заврши средбата Путин - Трамп

Заврши средбата Путин - Трамп

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - По два часа и 10 минути заврши средбата помеѓу руискиот и американски... повеќе...

Трамп и Путин најавија бројни теми за разговор

Трамп и Путин најавија бројни теми за разговор

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - Претседателите на Русија и на САД, Владимир Путин и Доналд Трамп разг... повеќе...

Северна Кореја планира општа амнестија за политичките затвореници

Северна Кореја планира општа амнестија за политичките затвореници

Пјонгјанг, 16 јули 2018 (МИА) - Северна Кореја денеска соопшти дека ќе одобри општа амнестија за зат... повеќе...

Прва билатерална средба Лавров - Помпео

Прва билатерална средба Лавров - Помпео

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров и американскиот д... повеќе...

Либија: Осуммина мигранти, главно деца, се задуштија во бродски контејнер

Либија: Осуммина мигранти, главно деца, се задуштија во бродски контејнер

Бенгази, 16 јули 2018 (МИА) - Најмалку осум лица, претежно деца, починаа од задушување во бродски ко... повеќе...

Иран: Ако Трамп сака преговори, ќе мора да не побара

Иран: Ако Трамп сака преговори, ќе мора да не побара

Техеран, 16 јули 2018 (МИА) - Портпаролот на иранското Министерство за надворешни работи Бахрам Гахе... повеќе...

Путин: Време е да се разговара за државните односи

Путин: Време е да се разговара за државните односи

Хелсинки, 16 јули 2018 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин на американскиот колега Доналд Тра... повеќе...