• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Спорт

Мурињо го враќа Ибрахимовиќ во Јунајтед

Мурињо го враќа Ибрахимовиќ во Јунајтед

Манчестер, 14 август 2018 (МИА) - Златан Ибрахимовиќ може да се врати во Манчестер Јунајтед во јан... повеќе...

 
Симеоне: Франција стана шампион со игра како нашата

Симеоне: Франција стана шампион со игра како нашата

Талин, 14 август 2018 (МИА) - Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне зборуваше пред медиумите ... повеќе...

Лопетеги: Мечот за Суперкупот ќе бара максимум напор

Лопетеги: Мечот за Суперкупот ќе бара максимум напор

Талин, 14 август 2018 (МИА) - Новиот тренер на Реал Мадрид, Хулен Лопетеги одржа прес-конференција... повеќе...

УЕФА ги објави номинациите за гол на сезоната (видео)

УЕФА ги објави номинациите за гол на сезоната (видео)

Нион, 14 август 2018 (МИА) - Од УЕФА денеска ги објавија 11-те номинации за најдобар гол за претходн... повеќе...

Спалети потпиша нов договор со Интер

Спалети потпиша нов договор со Интер

Милано, 14 август 2018 (МИА) - Италијанскиот гигант Интер потпиша нов договор со тренерот Лучано Спа... повеќе...

Фернандо Алонсо става крај на кариерата во Формула 1

Фернандо Алонсо става крај на кариерата во Формула 1

Вокинг, 14 август 2018 (МИА) - Двократниот светски шампион Фернандо Алонсо се повлекува од Формула... повеќе...

Четворица фудбалери на Барселона бараат нови тимови

Четворица фудбалери на Барселона бараат нови тимови

Барселона, 14 август 2018 (МИА) - Четири играчи на Барселона се уште треба да си најдат нови тимов... повеќе...

Премиерлигашите потрошија 200 милиони фунти помалку за трансфери

Премиерлигашите потрошија 200 милиони фунти помалку за трансфери

Лондон, 14 август 2018 (МИА) - Екипите од Премиер лигата на Англија потрошија над 200 милиони фунт... повеќе...

Манџукиќ го објави повлекувањето од хрватската репрезентација

Манџукиќ го објави повлекувањето од хрватската репрезентација

Загреб, 14 август 2018 (МИА) - Напаѓачот Марио Манџукиќ преку порака на Инстаграм објави повлекува... повеќе...

Федерер: Ју Ес Опен ќе биде епски

Федерер: Ју Ес Опен ќе биде епски

Синсинати, 14 август 2018 (МИА) - Роџер Федерер е подготвен да го одигра првиот официјален натпре... повеќе...

Шилегов потврди дека Самсоненко си заминува од ФК Вардар

Шилегов потврди дека Самсоненко си заминува од ФК Вардар

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов денеска соопшти дека бил изв... повеќе...

Каковски потпиша нов тригодишен договор за Еурофарм Работник

Каковски потпиша нов тригодишен договор за Еурофарм Работник

Битола, 14 август 2018 (МИА) - Кадетскиот репрезентативец на Македонија и еден од најперспективните ... повеќе...

ВАДА задоволна од активностите за време на СП во Русија

ВАДА задоволна од активностите за време на СП во Русија

Лозана, 14 август 2018 (МИА) - Претседателот на Светската антидопинг агенција (ВАДА) Крег Риди изјав... повеќе...

Ето продолжува во Катар

Ето продолжува во Катар

Доха, 14 август 2018 (МИА) - Поранешниот голгетер на Барселона и Интер, Самуел Ето, кариерата ќе ја ... повеќе...

Македонија ја победи Швајцарија за прво место во групата на ЕХФ шампионатот

Македонија ја победи Швајцарија за прво место во групата на ЕХФ шампионатот

Тбилиси, 14 август 2018 (МИА) - Македонската ракометна репрезентација ја победи попладнево ја победи... повеќе...

Пандев за МИА: Најдоцна до 2020 ја завршувам кариерата

Пандев за МИА: Најдоцна до 2020 ја завршувам кариерата

Струмица, 14 август 2018 (МИА) – Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев во интервју за МИА наја... повеќе...

Сусо останува во Милан

Сусо останува во Милан

Милано, 14 август 2018 (МИА) - Еден од најдобрите фудбалери на Милан, Шпанецот Сусо, и покрај интере... повеќе...

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...