• A-
  • A
  • A+
сабота, 23 јуни 2018, 

Мозаик

Почина Вини Пол Ебот, еден од браќата основачи на Пантера

Почина Вини Пол Ебот, еден од браќата основачи на Пантера

Арлингтон, 23 јуни 2018 (МИА) - Вини Пол Ебот, еден од основачите на хеви метал бендот Пантера, почи... повеќе...

 
Дебелеењето нуспојава на Мундијалот

Дебелеењето нуспојава на Мундијалот

Виена, 22 јуни 2018 (МИА) – Седењето пред телевизор, пиењето на зашеќерени напитоци и јадењето брза ... повеќе...

На аеродомот во Орландо ќе се скенираат лицата на сите патници

На аеродомот во Орландо ќе се скенираат лицата на сите патници

Орландо, 22 јуни 2018 (МИА) - Меѓународниот аеродом во Орландо, кој е најпрометен во сојузната држав... повеќе...

Стаорец изел 19.000 долари во бакомат во Индија

Стаорец изел 19.000 долари во бакомат во Индија

Њу Делхи, 22 јуни 2018 (МИА) - Стаорец или повеќе стаорци влегле во банкомат во североисточна Индија... повеќе...

Таткото на Кејт Спејд починал неколку часа пред нејзиниот погреб

Таткото на Кејт Спејд починал неколку часа пред нејзиниот погреб

Канзас Сити, 22 јуни 2018 (МИА) - Ерл Броснејн (89), таткото на дизајнерката Кејт Спејд, починал нек... повеќе...

Новиот филм со Џон Траволта со многу лоши оценки на „Ротен Томејтос“

Новиот филм со Џон Траволта со многу лоши оценки на „Ротен Томејтос“

Лос Анџелес, 22 јуни 2018 (МИА) - Последниот филм со Џон Траволта, каде тој го глуми мафијашкиот шеф... повеќе...

Меланија Трамп мета на критики поради натпис на нејзината јакна

Меланија Трамп мета на критики поради натпис на нејзината јакна

Вашингтон, 22 јуни 2018 (МИА) - Првата дама на САД, Меланија Трамп се најде „на тапет“ поради јакнат... повеќе...

TВ серијата „Розен“ продолжува под ново име - „Конерови“

TВ серијата „Розен“ продолжува под ново име - „Конерови“

Лос Анџелес, 22 јуни 2018 (МИА) - Светски популарната TВ серија „Розен“, во која главната улога ја и... повеќе...

Фејсбук месинџерот го тестира автоматскиот превод од шпански на англиски

Фејсбук месинџерот го тестира автоматскиот превод од шпански на англиски

Лос Анџелес, 22 јуни 2018 (МИА) - Фејсбук месинџерот отсега дозволува автоматски превод на пораките ... повеќе...

Џорџ и Амал Клуни донираа 100.000 долари за децата-имигранти во САД

Џорџ и Амал Клуни донираа 100.000 долари за децата-имигранти во САД

Лос Анџелес, 21 јуни 2018 (МИА) - Џорџ и Амал Клуни отсекогаш биле великодушни ѕвезди кои се подготв... повеќе...

Убиена лавицaта која побегна од кафез во Зоолошката градина во Брисел (ДПЛ)

Убиена лавицaта која побегна од кафез во Зоолошката градина во Брисел (ДПЛ)

Брисел, 21 јуни 2018 (МИА) - Лавицата што побегна од својот кафез во Зоолошката градина во Планкенда... повеќе...

Убиена лавицaта која побегна од кафез во Зоолошката градина во Брисел

Убиена лавицaта која побегна од кафез во Зоолошката градина во Брисел

Брисел, 21 јуни 2018 (МИА) - Лавицата која побегна од кафез во Зоолошката градина во Брисел е убиена... повеќе...

Позната турска пејачка убиена во градот Бодрум

Позната турска пејачка убиена во градот Бодрум

Бодрум, 21 јуни 2018 (МИА) - Во престрелка во турскиот град Бодрум, се убиен две лица, меѓу кои и по... повеќе...

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Премиерката на Нов Зеланд роди девојче среде својот мандат

Велингтон, 21 јуни 2018 (МИА) - Новозеландската премиерка, Џесинда Ардерн денеска роди женско бебе, ... повеќе...

Евакуирана зоолошката градина во Брисел

Евакуирана зоолошката градина во Брисел

Брисел, 21 јуни 2018 (МИА) - Зоолошката градина во Брисел денеска е евакуирана откако лав побегна од... повеќе...

Ева Лонгорија роди син

Ева Лонгорија роди син

Лос Анџелес, 21 јуни 2018 (МИА) - Ева Лонгорија стана мајка во петтата деценија од својот живот. Спи... повеќе...

Момче со аутизам со музички соло настап ги воодушеви гостите во клуб во Ријека (видео)

Момче со аутизам со музички соло настап ги воодушеви гостите во клуб во Ријека (видео)

Ријека, 21 јуни 2018 (МИА) - Јан, ученик на Центарот за аутизам во Ријека, Хрватска, ги воодушеви св... повеќе...

Мозаик

Почина Вини Пол Ебот, еден од браќата основачи на Пантера

Вини Пол Ебот, еден од основачите на хеви метал бе...

Дебелеењето нуспојава на Мундијалот

Седењето пред телевизор, пиењето на зашеќерени нап...

На аеродомот во Орландо ќе се скенираат лицата на сите патници

Меѓународниот аеродом во Орландо, кој е најпромете...

Стаорец изел 19.000 долари во бакомат во Индија

Стаорец или повеќе стаорци влегле во банкомат во с...

Таткото на Кејт Спејд починал неколку часа пред нејзиниот погреб

Ерл Броснејн (89), таткото на дизајнерката Кејт Сп...