• A-
  • A
  • A+
вторник, 14 август 2018, 

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

Лас Вегас, 14 август 2018 (МИА) - На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет минути да хакира коп... повеќе...

 
Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - Скопскиот концерт на една од моментно најголемите светски музички атр... повеќе...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Њу Делхи, 14 август 2018 (МИА) - Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој живее на најголеми... повеќе...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Виена, 14 август 2018 (МИА) - Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по две години, следнат... повеќе...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Лос Анџелес, 14 август 2018 (МИА) - Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во американската ... повеќе...

Неандерталците имале смисла за стил и убавина

Неандерталците имале смисла за стил и убавина

Новосибирск, 14 август 2018 (МИА) - Руски научници сметаат дека неандерталците имале „чувство за сти... повеќе...

Како „хормонот на љубовта“ не прави позитивни, подруштвени, па дури и порелигиозни?

Како „хормонот на љубовта“ не прави позитивни, подруштвени, па дури и порелигиозни?

Лос Анџелес, 13 август 2018 (МИА) - Окситоцинот, „хормонот на љубовта“ што го прозведуваме главно за... повеќе...

Гугл ја следи нашата локација и без да ги одебереме тие опции

Гугл ја следи нашата локација и без да ги одебереме тие опции

Њујорк, 13 август 2018 (МИА) - Гугл го следи движењето на своите корисници, дури и ако тие ја исклуч... повеќе...

Томас Маркл: Хари помири се, јас сум ти тест

Томас Маркл: Хари помири се, јас сум ти тест

Лондон, 13 август 2018 (МИА) - Томас Маркл, кој не разговарал со неговата ќерка Меган, војвотката од... повеќе...

Арета Франклин хоспитализирана во тешка здравствена состојба

Арета Франклин хоспитализирана во тешка здравствена состојба

Детроит, 13 август 2018 (МИА) - Кралицата на соул музиката, Арета Франклин, во тешка здравствена сос... повеќе...

Англичанка притворена во Дубаи поради чаша вино

Англичанка притворена во Дубаи поради чаша вино

Дубаи, 13 август 2018 (МИА) - Докторка од Велика Британија заврши в притвор во Дубаи поради чаша вин... повеќе...

Во Косово уапсен рапер оти пушел „трева“ на бина

Во Косово уапсен рапер оти пушел „трева“ на бина

Приштина, 13 август 2018 (МИА) - Раперот Екшн Бронсон е уапсен во Косово бидејќи на сценски настап п... повеќе...

Трамп повторно цел на потсмев на социјалните мрежи поради гаф

Трамп повторно цел на потсмев на социјалните мрежи поради гаф

Вашингтон, 13 август 2018 (МИА) - Американскиот претседател Доналд Трамп повторно е цел на потсмев н... повеќе...

НАСА конечно ја лансираше соларната сонда „Паркер“ (ВИДЕО)

НАСА конечно ја лансираше соларната сонда „Паркер“ (ВИДЕО)

Вашингтон, 13 август 2018 (МИА) - По неколку одлагања, американската Национална аеронаутичка и вселе... повеќе...

Нилски коњ уби кинески турист во Кенија

Нилски коњ уби кинески турист во Кенија

Најроби, 13 август 2018 (МИА) - Во кениската долина Рифт на брегот на езерото Наиваш, нилски коњ нап... повеќе...

Бразилецот Роналдо во болницата во Ибица

Бразилецот Роналдо во болницата во Ибица

Ибица, 12 август 2018 (МИА) – Легендарниот бразилски фудбалер, Луис Назарио да Лима Роналдо, беше пр... повеќе...

Почина нобеловецот В.С. Нејпол

Почина нобеловецот В.С. Нејпол

Лондон, 12 август 2018 (МИА) - Британскиот писател и добитник на Нобеловата награда за книжевност, В... повеќе...

Мозаик

Дете за 10 минути хакираше интернет страница и смени изборни резултати

На Емет Бруер (11) му беа потребни само десет мину...

Концертот на „2 Cellos“ во ВИП Арена презакажан за 19 октомври

Скопскиот концерт на една од моментно најголемите ...

Од речиси пуст остров, еден човек направи оаза

Пред околу 40 години, Индиецот Џадав Пајенг, кој ж...

Виена можен домаќин на Евровизија наместо Израел

Главниот град на Австрија - Виена најверојатно, по...

Две сестри украле половина милион долари од училишни мензи во САД

Две сестри, кои работеле во две училишни мензи во ...