0_Македонија.ПорталОригинални текстовиПарламентарни избори 2020ПолитикаПолитички партии

Митревски во Струга: Ги решивме најголемите инфраструктурни проблеми на граѓаните

Скопје, 26 јуни 2020

Скопје, 26 јуни 2020
Кандидатот и ко-носител на листа во изборната единица 5 – Јован Митрески денес во струшкиот регион оствари повеќе средби со граѓани во струшкиот регион.
При посетата на мислешевски пат, Митрески даде изјава за медиумите во која потенцираше дека повеќе од 30 години овој дел е заборавен.
За само 3 кратки години, владата која ја предводи СДСМ успеа да инвестира заедно со Светска Банка над 1.1 милиони евра во инфраструктурни проекти.  Заедно ќе ги решиме проблемите. Само заедно можеме уште повеќе и уште подобро, додаде Митрески.
Центар за комуникации со јавност на СДСМ

_________________________________________________________________________________

МИА овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close