0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Митрески: Опозицијата повторно нека ги поднесе интерпелациите за Николовски и за Маричиќ

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за вицепремиерот Љупчо Николовски и за министерот за правда Бојан Маричиќ, бидејќи сега не можат да бидат ставени на дневен ред на седница откако опозицијата побарала нивно повлекување од 36. седница. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close