0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Митрески: Мнозинството денеска е тука, си ги завршуваме работите онака како што се по хронолошки редослед 

Точно е дека речиси три недели нема пленарна седница на Собранието, но за овој период на координациите беше договорено дека се дава на комисиите да ги завршат своите работи за да може пленумот да работи и да одлучува. Мнозинството денеска е тука, си ги завршуваме работите онака како што се по хронолошки редослед и очекуваме дека во наредните денови ќе продолжат и нови седници на Собранието, порача денеска координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close