Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

Митко Бојаџиски во конкуренција за најдобра драма во Бугарија

Митко Бојаџиски, драмски писател од Струмица со неговата пиеса „Со човечко лице“ влезе во најтесниот избор за најдобра драма,  објавен од Нов Бугарски Универзитет во Софија, Бугарија на тема „Слобода“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close