0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДСторија

Митко бил на десетици планинарски февруарски походи

Митко Василев од Неготино е долгогодишен планинар, тој досега бил учесник во десетици планинарски февруарски походи. МИА го сретна и на последниот, организиран деновиве во Поткожувјето. Првиот поход му бил во 1977 година. Порано, ваквите походи траеле по неколку дена и за тоа време се минувало покрај неколку села, па планинарите биле пречекувани од гостопримливи мештани кои им овозможувале да преспијат во своите домови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close